Sanhyga po dvacáté páté

Datum: 22.10.2021
obrázek
Ve dnech 18. a 19.10.2021 proběhlo v Piešťanech, přímo v lázeňském areálu, významné setkání odborníků na TZB.

Jako ASIO jsme se zviditelnili přednáškou na téma „Hodnocení bezpečnosti opětovného použití vody“. Pro Slovensko je to zatím mírně nadčasové téma (jak se shodli někteří účastníci), ale jako způsob, jak prosadit recyklace vod, je to snad jedno z možných řešení i pro Slovensko.

I přes červenou barvu na covidové mapě se akce zúčastnilo přes 70 naočkovaných účastníků, kteří ocenili nejen odbornou část, ale i doprovodný program – zpívala Lenka Piešová  (sestra loňské SUPER STAR) a chvílemi z jejich písniček naskakovaly „zimomravky“.

Z prezentací firem je vidět, že globalizace a unifikace postupuje – Willo i Grundfos měli prezentace jako přes kopírák a oba prezentující končili nabídkou podpory projektantů. V kuloárech jsem se snažil šířit výrobky pro MZI (začíná se pomalu řešit). Z prezentací přednášejících pak vyplynulo to, že Slovensko jde v našich šlépějích – možná je to dobrá taktika – poučit se ze slepých uliček. I když, když dva dělají totéž, tak to není totéž – spíše platí, že do stejné vody nevstoupíš. Asi to máme v náturách objevovat objevené. Jako super novinka bylo například prezentováno využití tepla z odpadních vod v bytovém domě. Nebo kritizovat převládající směry v EU týkající se uhlíkové stopy. Pan Žabička (český účastník) oživil seminář svými unikátními názory (i z dílny pana Klause), z nichž skoro každý, by byl na samotný diskuzní seminář...

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required