Využití srážkových a recyklovaných vod v budovách

Datum: 31.3.2014
obrázek
Koncem března proběhl v Brně na půdě České komory architektů v Brně (zasedací místnost ČKA, Starobrněnská 16/18, Brno) seminář na téma „Využití srážkových a recyklovaných vod v budovách“.

ASIO, spol. s r.o. na něm představilo řešení a výrobky pro využití srážkových vod, recyklaci šedých vod a recyklaci tepla z odpadních vod. Mezi novinky patří zejména výrobky na recyklaci šedých vod.

šedé vody - využití


Důvody pro využití těchto technologií jsou ekologické, ale jak se říká peníze až na posledním místě ... a tak právě argumentace návratností dělá z těchto technologií technologie blízké budoucnosti. Zejména tam, kde je nedostatek vody, nebo naopak, hospodaří se s větším množství teplé vody tam je skoro jisté, že tyto technologie najdou své uplatnění – typické objekty jsou nemocnice, balneo provozy, hotely ve chvíli, kdy se rekonstruují nebo staví nové.

Důvod často není je úspora energie a dalších provozních nákladů, ale i to, že objekty s takovými technologiemi získají vyšší tržní hodnotu a nebo image ekologické budovy.

Věříme, že účastníci si odnesli informace a nový pohled na TZB budov a že padly na úrodnou půdu u těch, u kterých projektování budov často začíná a u těch, kteří jsou u zadání prováděcích projektů ...

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required