Do Franfurktu na párky

Datum: 25.3.2015
obrázek
Výstava ISH je jednou z nevíce navštívených výstav, a to jak odborníky, tak i laickou veřejností. Což je zřejmé z toho, že se parkuje nejen na obvyklých parkovištích, ale i po parcích v okolí, apod. Důvodem pro tak velkou „pouť“ je výstaviště nabité technologiemi pro TZB.

Obsah výstavy vystihuje slogan „ISH – optimální kombinace vody a energie“ a poslední roky se dá vysledovat trend zaměřující se na úspory energie – recyklace tepla ze vzduchu, decentrální výroba energie, recyklace vody, atd.

Tématice úspor, kvůli které jsme se tam vydali, když pominu tradiční párek, je věnována zhruba polovina plochy. Druhá, menší polovina (termín oblíbený u matematiků) je pak zaměřena na koupání a vytápění z pohledu koncového uživatele – letos se mi zdálo, že preferována byla krása viditelného ohně. Pyromani (ale i bytoví architekti) si určitě přišli na své.

 ISH 2015

Nemluvil  bych pravdu, kdybych řekl, že jsme se zaměřili jen na ty spořící technologie … ale více času jsme jim přeci jen věnovali. Tentokrát nic převratného na pořadu dne nebylo, na druhou stranu toho, co už není považováno za novinku, ale v praxi se v našich podmínkách ještě nezabydlelo je pořád dost – k vidění byly např. výměníky na využití tepla z odpadních vod, jak na venkovní, tak i na vnitřní kanalizaci, zařízení na recyklaci šedých vod, zařízení na využití srážkových vod, výrobky pro HDV, atd.

Závěr z návštěvy: Ne vždy jsou změny skokové, ale vývoj se zastavit nedá.  

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required