Přírodní koupaliště v Brně využívá výrobek AS-REWA kombi

Datum: 7.5.2015
obrázek
Sportovní areál u řeky Svratky se loni rozrostl o venkovní koupaliště. První přírodní koupací biotop v Brně vznikl u nové lávky přes řeku v Horních Heršpicích.

Projekt počítal kromě výstavby koupacího biotopu také s brouzdalištěm pro malé děti a plochou s biologickou částí pro přírodní procesy čištění vody. Oplocený sportovně relaxační areál koupaliště se rozkládá na ploše přes dvacet tisíc metrů čtverečních. Přímo koupací plocha biotopu zabírá 2750 metrů.

Biotop - Brno, Horní Hešpice

Bazén má plaveckou část hlubokou tři metry a část pro neplavce s hloubkou v rozmezí metr až metr a půl. Brouzdaliště pro nejmenší má hloubku maximálně čtyřicet centimetrů. Areál počítá s návštěvou bruslařů a cyklistů z místní cyklostezky vedoucí podél celého areálu koupaliště. Návštěvníci koupaliště mají možnost zahrát si beachvolejbal, samozřejmostí je také hygienické zázemí, šatny a převlékárny, kde ke splachování WC je využita dešťová voda s kompletní technologií AS-REWA kombi v provedení dvouplášťové plastové konstrukce nádrže EO/PB/SV ... pod hladinu spodní vody. K areálu vedou i přístupové komunikace s parkovištěm pro osobní auta. V bezprostřední blízkosti koupaliště vzniklo i rozsáhlé golfové hřiště a malá zoo s dětským hřištěm.

Biotop - Brno, Horní Hešpice

Koupací biotopy jsou výjimečné tím, že se v nich pro čištění vody nevyužívají žádné chemické přípravky. Voda je čištěna pomocí rostlin, které rostou ve vodním prostředí. Uvedený typ koupališť poskytuje také vhodné podmínky pro obojživelníky a další živočichy vázané na vodu. 

Přírodní koupaliště - Horní Hešpice, Brno

zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/prirodni-koupani-v-brne-v-lete-pristiho-roku-20140325.html
Josef Novák

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required