ČOV pro objekty v horách - přírodní řešení nebo high-tech?

CzWA skupina ČAO ve spolupráci s KRNAP uspořádala 20.5 2011 seminář přímo na boudě Máma, což je známý krkonošský hotel pod Sněžkou přímo v centru Krkonoš. Vedle prezentace odborných názorů a závěrů bylo jeho cílem vzpomenout i na tragicky zahynulou členku skupiny Marii Chmelařovou (Paloncyovou), která u myšlenky uspořádání takového semináře byla. No a v neposlední řadě je to pro ASIO významná reference …

ASIO bylo také nejvíce zastoupenou firmou jak mezi návštěvníky, tak i pořádajícími a z našich výrobků se nejvíce mluvilo o membránách. Myslím, že jsme prezentací aktivit v Alpách (Richard Gál) dokázali podpořit dobrou image naší firmy v oblasti MBR. Také myslím, že se podařilo se seznámit s názory dalších účastníků a dalších firem a že tam jsme na poli vztahů s nimi zase věci posunuli o kousek dál.

Po stránce odborné byl seminář zajímavý, a nakonec i přes to, že velká část byla věnována vegetativním čistírnám a zemním filtrům bych za sebe řekl, že tyto způsoby zatím nepřesvědčily. I když i v této oblasti se daří zobecňovat některé zásady vedoucí k větší spolehlivosti a životnosti zařízení. V každém případě pro menší objekty určitě vhodnou alternativou jsou. Co se týká větších a velkých objektů, myslím, že se zase trochu výše v hlavách odborné veřejnosti nahoru posouvají membrány a jejich kvalitní výstupy a využití pro recyklaci vod. Což je a bude nejen v horách trend – alespoň jak ukazují naše zkušenosti z dodávek do prostoru Alp. I když jak je vidět z obrázku, ne vždy je to snadné….

Příklad - doprava nádrže na horskou chatu v Alpách

Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required