IWA Congress & Exhibition 2020 v ČR nebude

Datum: 25.7.2015
obrázek
Jako firma jsme v posledních měsících podpořili CzWA (jako zástupce firem projevujících zájem) v její snaze o získání kongresu IWA do České republiky v roce 2020.

Kongres IWA je pro vodaře něco jako olympijské hry pro sportovce, a tak by to byla obrovská čest a i příležitost odprezentovat zemím, které  zase až tak naši zemi neznají, úroveň vodního hospodářství v ČR a vytvořit tak příležitosti pro navázání kontaktů v oboru … škoda, že podpora ze strany státních orgánů (s výjimkou MPO) a města Prahy byla hodně vlažná … a kongres s příležitostmi tak bude jinde, což je škoda. Podpořit významnou domácí akci je méně atraktivní jak vycestovat s doprovodem na výlet, a tak budeme raději jezdit do ciziny a utrácet tam, než nechat dojet cizince k nám a nechat je utrácet tady v Praze.

Berme ale neúspěch jako poučení, ze kterého vyplývá, že pokud jako vodaři budeme čekat, že se samo, nebo že někdo za nás něco prosadí nebo udělá, tak se toho nedočkáme. Proto je potřeba být ve vztazích k státní správě aktivní – první příležitost je na obzoru – novela Vodního zákona. Pokud máte praktické připomínky tak sem s nimi – ploteny@asio.cz – přeneseme je na CzWA a pak dál.

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required