ASIO a Francouzi se potkali na bojišti

Datum: 13.11.2015
obrázek
Skoro v předvečer 210. výročí bitvy u Slavkova se na bojišti v okolí Brna odehrálo několik odborných a společenských akcí.

Po odborné stránce byla diskutována témata srážkových vod, jejich akumulace a zasakování a téma zápachu a jeho řešení. Problematika je po stránce technických řešení v obou zemích velmi podobná a z debaty vyplynulo, že i problémy ... např. kolmatace zasakovacích objektů …

Po společenské stránce proběhla návštěva památníku Mohyla míru, který byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek. Akce byla příjemně ukončena večeří na Staré poště, kde se mimo jiného, konala i strategická porada Rusů a Rakušanů (car Alexandr I., generál M. I. Kutuzov a císař František I.) v předvečer Bitvy tří císařů.

Stará pošta
Stará pošta _ zdroj http://www.staraposta.cz/fotogalerie/

Pro většinu Francouzů to bylo seznámení se s místy, která hrála významnou roli v jejich dějinách a na vlastní oči viděli Austerlitz  … místo, po kterém je skoro v každém francouzském městě pojmenováno nejaké náměstí.

No a jinak ... Stará pošta je vznamným místem pro ASIO spol. s r.o., ASIO tam posvětilo svou vlajku.

ASIO vlajka

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required