Úspory vody v budovách

Datum: 13.4.2016
obrázek
Další ze seminářů na téma úspora a udržitelné zacházení s vodou v budovách se konal v unikátním areálu Otevřená zahrada.

Další ze seminářů na téma úspora a udržitelné zacházení s vodou v budovách se konal v unikátním areálu Otevřená zahrada  a pořadatelem byla nadace Partnerství sídlící přímo v místě konání na Údolní 33 v Brně. Areál slouží i jako vzdělávací středisko např. pro návštěvy ze škol, atd. Určitě zajímavý objekt je vhodný pro návštěvu třeba s dětmi – hravou formou uvádí do problematiky zacházení s vodami.

Otevřená zahrada

ASIO, spol. s r.o. bylo přitom přednáškou na téma "Voda, dům a lidé", která se zabývala rozhodováním o přivádění a odvádění odpadních vod s ohledem na minimalizaci nároků na zdroje, tedy recirkulační ekonomikou v praxi. To znamená uvádět do praxe témata jako šedé vody, využití srážkových vod anebo závlaha odpadními vodami. Další zajímavé přednášky se zabývaly účelností úspor, kořenovými čistírnami a praktickými zkušenostmi například s využitím šedé vody v areálu – tato přednáška nás jako firmu zabývající se dodávkami těchto technologií zajímala nejvíc.

Všem, kdo se o tuto tématiku budete zajímat, doporučuji objekt navštívit – rádi Vás tam provedou – a podívat se na to, jak v praxi funguje zelená střecha, využití srážkových vod na závlahu a splachování toalet (mimo jiné ušetří prokazatelně více než 50 % vody), využití tepelných čerpadel a dalších opatření ve vztahu k energiím (ušetří až 90 % nákladů na provoz).

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required