IFAT 2016

Datum: 13.6.2016
obrázek
Květen je po stránce marketingové pro zahraniční část firmy ASIO, spol. s r.o. už tradičně vyčleněn pro největší vodohospodářskou výstavu v Evropě, a to pro výstavu IFAT.

Stánek jsme tam tedy měli i letos, a to v rámci expozice českých firem, což si myslím, že bylo šťastné řešení.

IFAT 2016 _ ASIO expozice

Každý IFAT má nějaké (i nechtěné) téma, které vyčnívá. Letos by se za takové téma daly označit domovní čistírny odpadních vod. Jako by se s nimi roztrhl pytel - nejrozmanitější technologie, od biofiltrů naplněných ořechovými skořápkami nebo PUR pěnou, přes klasické SBR až po membránovky.  No a pak už klasika, tedy od každého něco – odlučovače lehkých kapalin, čerpací technika, využití srážkové vody, ale i technologie pro komunál a průmysl.

Co nás zaujalo po technické stránce nejvíce, to si necháme tentokrát pro sebe… Ale co nás zaujalo z oblastí, na kterých dlouhodobě pracujeme, prozradit můžeme. Je to hned několik posunů – největší však ve filozofii použití srážkových vod. To, že srážková voda je v podstatě nejlepším zdrojem vody na pití, bylo řečeno hned na několika stáncích. A tak, když se nad argumentací zamyslíme, je vůbec pravda, že ve vodě, kterou používáme doma, „musí“ být minerály, když vedle vody požíváme během dne další potraviny atd.?  Není v podzemní vodě (nebo upravené povrchové vodě) více škodlivin pro lidské zdraví než v dešťovce?

Nejaktuálnější novinkou pro nás byly výrobky INTEWY: filtr na výrobu pitné vody z dešťovky a novinky kolem „skládačky“ na výrobu nejrůznějších šachtiček AS-PLURAFIT.

filtr dešťové vody AS-PLURAFIT

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required