Ekologický dům Spirála - využití šedých vod

Datum: 12.11.2016
obrázek
Nedaleko Železného Brodu, v obci Bzí, začala nedávno vyrůstat zajímavá stavba. Nejdříve vypadala jako přístřešek pro auto, později jako altán.

A když se na stavbě objevily obrovské balíky slámy, měli všichni jasno: bude to stáj pro koně. Sice malá, ale stáj.

Ale kdeže. V podhůří Ještědsko – kozákovského hřbetu se rodí jiná zajímavost – ekologický dům Spirála. Bude sloužit nejenom jako prostor pro bydlení a rekreaci, ale také jako jakési neoficiální  komunitní centrum pro lidi, kterým není jedno, co se kolem nich s naší přírodou děje. Lidí, kteří ví, že přírodě nepomůžeme tím, že ji budeme skloňovat ve všech pádech během plamenných předvolebních projevů, ale tím, že pro ni NĚCO konkrétního uděláme. Komunita lidí sdružená kolem Spolutvoření, spolku přátel tvořivosti a prosperity, se rozhodla NĚCO konkrétního udělat právě tady. A toto je výsledek.

čistírna šedých vod

Dům je samozřejmě úsporný, nízkonákladový, postavený převážně z ekologických materiálů. Kromě toho všeho se ale ekologicky i chová. Například v oblasti likvidace odpadních vod jsme společně za použití čistírny šedých vod AS-GW/AQUALOOP dokázali vrátit použitou vodu zpět tam, kam patří. Do prostředí, odkud vzešla. Do přírody. Je nám ctí, že jsme mohli být u toho…

Ing. Vladimír Jirmus

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required