MSV v Brně a ASIO, spol. s r.o.

Datum: 10.10.2016
obrázek
V rámci doprovodného programu se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně konala slušně navštívená konference ENERGIE PRO BUDOUCNOST XIX.

V rámci doprovodného programu  se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně konala slušně navštívená konference ENERGIE PRO BUDOUCNOST XIX. ASIO, spol. s r.o. se jí účastnilo aktivně přednáškou o využití tepla z odpadních vod a o využití energie z vody obecně. V rámci příspěvku byly představeny jak samotné výměníky AS-REHEATER, tak i kombinace výměník + tepelné čerpadlo.

Vedle této přednášky zazněly samozřejmě i další. Asi nejvíce zaujala problematika kolem vodíku, jeho výroby pomocí OZE a následně pak využití jak v domácnosti, tak i v dopravě, což je oblast, kam ve výzkumu směřují i některé větve zabývající se odpadními vodami. Neelektrikáře pak stále překvapují informace o tom, že není energie jako energie, a že stačí i male výkyvy v kvalitě na to, aby to ovlivnilo výrobu nebo např. souvislosti kolem frekvenčních měničů, kterých se i  ve vodním hospodářství používá stále víc a víc.

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required