Blíží se konec roku … aneb OZO jsou na cestách

Datum: 16.12.2016
I když se domovní čistírny odpadních vod povolují na ohlášení celý rok, tak nejvíce revizí se naskládá v listopadu a prosinci v době, kdy začíná mrznou a padat sníh.

A tak vždy zahřeje, když dojede k čistírně, která funguje jako švýcarské hodinky, a to i přesto, že by se nějaké problémy vyplývající z provozu vyskytnout mohly … např. u rodiny se třemi malými dětmi a tím pádem kontinuálním praním.

čistírna odpadních vod
Čistírna odpadních vod AS-KLARO PZV

AS-KLARO PZV, čistírna odpadních vod, pracující v režimu SBR je zatím vždy jistota. Čistírna odpadních vod, na kterou by se mohli vodit pochybovači nedůvěřující decentrálním řešením. No a dala by se tady krásně i odprezentovat výhodnost systému ohlašování a následných kontrol OZO pro všechny strany. Například v tomto případě si myslím, že úřad by takovou čistírnu odpadních vod zkontroloval možná jednou za dobu její životnosti, laboratoř by odebrala 2x ročně vzorky a úředník na vodoprávním úřadě by ani nevěděl, jak čistírna vypadá. No a ten hlavní - uživatel (zvláště v tomto případě, kdy došlo k výměně nájemníka) by asi ani pořádně nevěděl, co se má s čistírnou dělat… V případě revize, ani ne za čtvrtinu ceny pro zákazníka, úřad ví a vidí a zákazník také ví … No a myslím, že i pro životní prostředí je to tak nejlepší, když provozovatel ví, co a jak má dělat, aby neměl problém ... nebo ještě lépe, aby se mohl příště pochlubit.

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required