Konference Sanhyga

Datum: 30.10.2017
obrázek
Tradičně se konference konala v Piešťanech, letos jsme na ni přispěli dvěma přednáškami – jednou o řešení nerovnoměrností v nátoku na čistírny odpadních vod.

Tradičně se konference konala v Piešťanech, letos jsme na ni přispěli dvěma přednáškami – jednou o řešení nerovnoměrností v nátoku na čistírny odpadních vod (tak trochu jsme tím zpropagovali vertikální filtr AS-ANAZON a dávkovač AS-ŠOTEK … i když jen z hlediska vhodnosti) a jednou o možnostech zabránění havárií vody. Myslím, že to bylo přesně to, co na tuto konferenci patří, a tak měla i dobrý ohlas u obecenstva, které ji podpořilo zážitky o vytopené nemocnici a pojišťovnou neuznaných škodách, protože prasklá hadička byla starší než 2 roky. Debata se pak vedla i v zákulisí. Jinak letos tam bylo vedle tradičních návštěvníků (Vrána, Žabička, Pospíšil) i více TZB lidí z Čech, a to i z ČVUT.

Sanhyga 2017
Z přednášek – určitě je zajímavá informace o postupu přípravy Evropských norem na srážkové a šedé vody. Letos údajně bude schválena jedna a příští rok druhá. Informaci o nich už jsme zařadili na program našich seminářů. Jako rebelské přednášky bych hodnotil přednášku pana  Legény – přinesla zajímavé myšlenky ohledně rizik centralizovaných zdrojů. Možná si to neuvědomujeme, co by se mohlo stát (na rozdíl od Izraelců), kdyby byl nějak napadený např. zdroj vody pro Brno a Brno by bylo např. měsíc bez vody a pana Žabičku o BIM a nových rizicích projektování na počítačích, díky kterým vzniká více chyb oproti retroprojektování. Hlavně chybí skutečné uplatnění funkce HIP tím, že se nekonají tradiční výrobní výbory a lidé nad výkresy nekomunikují.

Cenu Ludovíta Hrdinu za celoživotní přínos pro TZB si letos odnesla paní profesorka Vranayová z Košic, kterou známe z našeho semináře o šetrných budovách.

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required