ČOV Želetava má novou kalovou koncovku

Datum: 27.3.2018
obrázek
Celá sestava je tak navržena a sestavena, aby samostatně dokázala pracovat po celou dobu směny bez potřeby manipulace a pomohla tak 15-ti až 20-ti násobně snížit náklady města na odvoz přebytečného kalu.

V rámci zefektivnění kalového hospodářství a úspor, získala obec Želetava pro svoji čistírnu odpadních vod nové zařízení AS-DEHYDRÁTOR.

               

V rámci přípravy projektu, na kterém se podílela řada odborníků, byla vyhodnocena jako nejlepší sestava stroje AS-DEHYDRÁTOR 201 doplněný o přípravnou stanici flokulantu AS-PROCHEM D 1.0 a vyhřívaný šnekový dopravník pro vývod odvodněného kalu z budovy do přistaveného kontejneru.

odvodňování kalu AS-DEHYDRÁTOR

Celá soustava je navržena tak, aby ji bylo možné řídit jak manuálně, tak automaticky, v závislosti na nastavení v kontrolním panelu. Po přípravě roztoku flokulantu je již zařízení schopno pracovat plně automaticky až do vyprázdnění flokulační stanice AS-PROCHEM D 1.0. Celá sestava je tak navržena a sestavena, aby samostatně dokázala pracovat po celou dobu směny bez potřeby manipulace a pomohla tak 15-ti až 20-ti násobně snížit náklady města na odvoz přebytečného kalu. Náš zkušený tým uvedl dehydrátor do provozu za pomoci příjemné obsluhy čistírny odpadních vod a také starosty města. Součástí spuštění byly také zkoušky pro výběr vhodného flokulantu, optimalizace chodu a nastavení elektrického rozvaděče.

kalová koncovka AS-DEHYDRÁTOR

Roman Prachař, MSc

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required