Construma 2018, Budapešť

Datum: 23.4.2018
obrázek
Maďarský URBIS se konal v době, kdy začaly kvést první stromy, a tak především okolí pavilónů bylo excelentní.

Jinak exponáty jsou asi na všech stavebních výstavách ve střední Evropě skoro stejné, pokud to srovnám s Bratislavou a výstavou KONEKO a Brnem a výstavou URBIS.

Construma

ASIO se prezentovalo na stánku CZECH TRADE, měl jsem štěstí se tam potkat zrovna s naším velvyslancem a prohodit pár vět. Z dalších rozhovorů, které jsem absolvoval je zřejmé, že Maďarsko je zrovna na nějakém rozcestí … Pokud vynechám politiku, kde jednoznačně obhájil pozici ve volbách pan Orbán, a asi nemá smysl ji nějak komentovat, protože jako cizinec neznám všechny souvislosti, tak je zřejmé, že je Maďarsko více sociálně rozdělené než ČR - je tady poměrně dost lidí ochotných nakupovat drahé vybavení do domů, a pak ale mnohem více lidí, kteří na investice nemají. I to je možná vysvětlení toho, že domovní čistírny odpadních vod v Maďarsku zatím nejsou aktuální téma a pokud se prodávají, tak za dumpingové ceny, nebo toho, že občerstvení na výstavišti je 3x dražší než u nás.

Construma

Oficiálně hospodářství prosperuje a roste, ale jedná se o posun jen některých oborů… opět to je obdobné jako např. i na Slovensku nebo částečně i v Česku. Důležité je najít si toho svého koně… a na něm se svést… věřme, že to naše dcera zvládne - na výstavě v podstatě bez přestávek jednali.

Na výstavě jsme potkali i staré známé - lidi i výrobky.  Vystavovala tam Borplastika (jejich exponáty mně byly povědomé - filtry na vzduch), vyskytl se i pan Borbaš. Zaujala také expozice historických zařizovacích předmětů – například vana s průtokovým ohřívačem nebo expozice koncipovaná jako cirkus.

Construma

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required