ASIO v boji se zápachem

Datum: 6.11.2018
obrázek
Obyvatelé Moravské Třebové si konečně oddechnou, čistírna odpadních vod tam už nebude nadále zapáchat díky technologii od ASIO, spol. s r.o.

ASIO se opět vydává do boje se zápachem. Moravská Třebová na Svitavsku zbaví zápachu místní čistírnu odpadních vod. Na zápach si lidé z okolí často stěžovali. Takzvanou dezodorizaci firma nainstaluje příští týden.

Opatření bude stát 5,9 milionu korun bez DPH. Státní fond životního prostředí městu poskytl dotaci 3,5 milionu korun.

K odstranění zápachu využijí metody takzvané fotokatalytické oxidace. Tento proces je kombinací fotooxidace založené na působení UV záření a katalytické oxidace. Používá se především v prostředí, které je zatíženo velkým množstvím těžko rozložitelných (oxidovatelných) zapáchajících a organických látek. Kontaminovaný vzduch je přiváděn do tunelu, kde UV záření způsobuje chemickou reakci. Organické látky se rozkládají neboť jsou generovány částice kyslíku, ozonu a dalších oxidujících iontů. UV záření podporuje tento proces tím, že navíc rozbíjí molekuly rozkládaných látek. Tento proces umožňuje zoxidovat i těžko rozložitelné nebo specifické látky jako jsou hydrogensulfidy, amoniak, merkaptany atd. a odstranit tak zápach.

Zdroj: Naše voda 

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required