Konference Odpadové vody 2018

Datum: 6.12.2018
Zúčastnili jsme se konference Odpadové vody 2018, která se konala na Štrbském plese.

Na Slovensko jsme přijeli v trojčlenném složení Stanislav Ježek, Lenka Hoferková a Marek Holba v úterý odpoledne, abychom byli již u ranního zahájení. Jednatel firmy pan Plotěný se k nám připojil později ve čtvrtek. Pro některé z nás to byla premiéra v roli přednášejícího na tak velké konferenci a očekávali jsme všelicos.

Středa začala úvodní přednáškou p. Bodíka 20 rokov činnosti Asociácie čistiarenských expertov, kde jsme se dozvěděli, že AČE slaví tento rok již 20 let od svého založení, ale za tu dobu se změnili v organizaci se zvučným jménem nejen v Čechách a na Slovensku. Po úvodu pokračoval cyklus přednášek od mnoha známých osobností z oblastí vodohospodářské a legislativy. Večer jsme zakončili u dobrého vína na společenském večeru a měli možnost poznat všechny ostatní čistírenské experty osobně.

Čtvrteční program otvírala přednáška Lenky Hoferkové Snížení energetické náročnosti na malých ČOV do 2000 EO v rámci přednášek Fórum 33. Fórum 33 je soutěž pro mladé odborníky do 33 let, která byla ještě tentýž večer vyhodnocena. Na stupni vítězů se umístila i přednáška, na které jsme se svými výzkumnými silami také podíleli s názvem Od jednorázového testu k poloprovozu: cesta k biologické produkci methanolu z odpadního methanu. Čtvrteční odpoledne dále zpestřila přednáška p. Plotěného s názvem Aplikace principů cirkulární ekonomiky do vodního hospodářství, který nás svým originálním začátkem vtáhl do tématu a nastínil jiný pohled na věc v oblasti decentralizované likvidace odpadních vod. Využil při tom čerstvé informace z předcházející konference.  

Poslední šňůra přednášek vyvrcholila v pátek, kde jsme se dozvěděli troufalé tvrzení, že ČOV lze provozovat bez újmy i půl roku bez přítoku OV, přičemž funkce ČOV se následně obnoví během několika dnů. Nad těmito sděleními nám stále zůstává rozum stát. Tento článek spolu s ostatními naleznete ve sborníku Odpadové vody 2018. A abychom nemluvili jen o přednáškách, které byly samozřejmě to hlavní, nutno zmínit, že okolí Štrbského plesa nás zlákalo na pár procházek na čerstvém vzduchu s překrásnými panoramaty.

Ing. Lenka Hoferková

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required