ČVUT a první jarní den

Datum: 28.3.2019
obrázek
Obvykle přednášíme studentům na ČVUT v době, když jsou před budovou rozkvetlé stromy. Skoro studenty obdivuji, že se jim chce si sednout a poslouchat. Letos to v podstatě nakonec bylo obdobné.

Venku první jarní den, a i když stromy ještě nekvetly, tak jaro bylo cítit ve vzduchu. Všichni se před budovami fakulty a nedalekou knihovnou nahřívali na slunci a vládla pohoda. Stejně tovypadalo i na učebně a tak bylo obtížné udržet posluchače, aby neusnuli.

Z novinek, které jsme prezentovali, je důležité to, že vyšly EN normy na využití srážkových a recyklaci šedých vod v budovách. Pro TZBáky je to dobrá zpráva v tom, že se mají na co odvolávat a nemusí se pohybovat po tenkém ledě. Další dobrou zprávou je to, že se snad i mírně mění názor hygieniků ohledně rizik na využití srážkových a šedých vod. Snad se už konečně podaří prosadit do legislativy možnost využití šedých vod na závlahu zeleně  - hygienizovaných bez zvláštních povolení, nehygienizovaných pak způsoby, které netvoří aerosoly. Mohla by to být jedna z cest, jak minimalizovat náklady na dopravu odpadních vod tam, kde jsou jímky na vyvážení a pomoct spořit pitné vody tam, kde nejsou a vyrovnat tak deficit mezi tvorbou podzemních vod a jejich spotřebou.

Ing. Karel Plotěný

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required