Čerpací šachty AS-PUMP

Photo: Čerpací šachty AS-PUMP

Kontaktní osoby

Photo: Marek Daněk
Marek Daněk
Mobil: 606 704 275
E-mail: danek@asio.cz

Domovní čerpací stanice, respektive čerpací šachty a čerpací jímky AS–PUMP jsou určené pro přečerpávání odpadních, dešťových a podzemních vod do tlakové nebo gravitační kanalizace. Jednotlivé typy čerpacích stanic jsou uzpůsobené pro bezproblémový a dlouhodobý provoz v domácnostech, respektive u rodinných domů či chat, kde je potřeba efektivně a co nejjednodušeji řešit přečerpávání vody do kanalizace.

Čerpací šachty vyrábíme svařováním velmi odolného homogenního polypropylenu, díky tomu jsou samonosné a připravené pro osazení v zeleném pásu. V případech, kdy je nutné čerpací jímku osadit v tzv. pojezdové oblasti (oblast, po které se pohybují vozidla, případně je jinak nadměrně zatěžována) je bezpodmínečně nutné celou čerpací šachtu důkladně obetonovat nebo použít dvouplášťové provedení.

Čerpadla, která jsou srdcem každé domovní čerpací stanice, dodáváme v litinovém provedení s řezacím zařízením. Ovládání čerpadel zajišťuje elektrický rozvaděč, který standardně připevňujeme na fasádu domu nebo jej zapouštíme do zdi v blízkosti čerpací stanice.

O případných provozních komplikacích čerpací stanice se dozvíte díky světelné signalizaci, která zřetelně informuje o nastalých poruchách. V případě, že potřebujete být při poruše domovní čerpací stanice informování okamžitě, nebo není-li světelná signalizace dostačující, nadstandardně vybavujeme stanice systémem upozornění formou SMS, které se odesílají na zadané telefonní číslo přes GSM modem. Další možností signalizace je vyvedení beznapěťových kontaktů pro další dálkovou signalizaci, případně výstražný maják.

Společně s domovní čerpací šachtou dodáváme také litinový poklop třídy B o rozměrech 600 x 600 mm, nebo kruhový plastový poklop o průměru 600 mm, který je vylitý betonem.

Domovní čerpací stanice ve dvou provedeních

Čerpací šachta AS–PUMP RDS je válcová a samonosná čerpací stanice určená především k přečerpávání splaškových vod do kanalizační sítě. Naopak čerpací jímka AS–PUMP RDD, válcová, samonosná čerpací stanice, se nejčastěji využívá k čerpání dešťové vody.

Výhody čerpacích jímek AS-PUMP

  • Samonosné nádrže vhodné do pochůzných ploch
  • Spolehlivá, odolná, ponorná čerpadla s řezacími noži
  • Vodotěsnost a odolnost proti korozi
  • Odolné proti působení spodní vody
  • Zvuková nebo dálková signalizace poruch
  • Kompletní dodávka bez dalších úprav na stavbě
  • Dlouhá životnost podložená statickým výpočtem
  • Záruční a pozáruční servis

Dodávané typy čerpadel

SIGMA LUTÍN 1 1/4 EFRU
Ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením. Vhodné k přečerpávání odpadních vod do tlakových kanalizačních sítí. Parametry: Q=0,8 l/s, H=50 m, P=1,1 kW.

SIGMA LUTÍN 50  GFZU
Ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením. Ideální k přečerpávání odpadních vod do gravitační kanalizace. Parametry: Q=1,7–4,5 l/s, H=5–14 m.

Čerpací stanice pro větší objekty najdete na: http://www.asio.cz/cz/as-pump-obce

 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required