Desinfekce UV

Photo: Desinfekce UV

Kontaktní osoby

Photo: Ing. Peter Putz
Ing. Peter Putz
Mobil: 601 358 362
E-mail: putz@asio.cz

Nabízíme montáž UV desinfekce vody do vašeho objektu. Zařízení navrhneme individuálně podle průtoku a tlaku ve vodovodním řádu.

UV záření je zdravější alternativou k chemické úpravě pitné vody. Usmrcuje mikroorganismy (řasy, písně, bakterie, cysty a viry) bez chemie, bez nepříjemného zápachu a případných chuťových změn vody.

I když si zařízení můžete koupit a instalovat sami, doporučujeme naši kompletní dodávku na klíč, která zaručuje správnou montáž, zapojení i kompletní instrukce.

Jak zařízení funguje?
Celé zařízení pro UV čištění vody je nerezovou trubicí se skleněnou UV lampou uvnitř. Toto zařízení běžně protéká voda a v nerezové trubici silné UV záření usmrtí všechny přítomné mikroorganismy.
Ve vodě nezůstává žádná chemická stopa, zápach nebo příchuť, což jinak u městské vodárny a průmyslové úpravy vody každý už párkrát zažil.

Jaké jsou požadavky na montáž na místě?
Zařízení je tak velké, jak je potřeba. Nejmenší variatny lze zabudovat do bytu pod umyvadlo a vyžadují pouze napájení 230 V ze zásuvky adaptérem. Příkon je v desítkách W.

Jak se o zařízení starat?
Zařizení nevyžaduje žádnou zvláštní péči, jeho životnost se počítá na desítky tisíc hodin nepřetržitého provozu a před koncem životnosti stačí vizuální kontrola, jestli je vše v pořádku, případná výměna.

Výhody, které získáte spoluprací s ASIO, spol. s r.o.
- Díky dostatečné výrobní i personální kapacitě reagujeme na vaši poptávku nebo dotazy prakticky okamžitě.
- Využíváním zavedených a mnohokrát odzkoušených procesů a technologií šetříme váš čas i peníze

Další důležité informace
- Fakt, že voda ošetřená UV zářením neobsahuje žádné chemické reziduum je výhoda a nevýhoda zároveň. Pokud pitná voda delší dobu stojí v trubkách mezi UV zářičem a kohoutkem, kvůli absenci rozpuštěného chlóru se mohou bakterie po čase znovu množit. Je proto vhodné UV zářič instalovat co nejblíže konečnému místu spotřeby vody.
- Jakýkoliv zákal vody silně limituje účinnost UV zářiče. Voda by měla být pokud možno čirá, což v některých případech znamená instalaci filtru mechanických částic.
- Zařízení má atest pro trvalý styk s pitnou vodou.

Technické informace
• monolampa U.V. sterilizátor uzavřené konstrukce z AISI 304, leštěný materiál
• komplet s 2x d 2” objímkami
• rozvodný adaptér s okruhem, kabelem a zástrčkou
• funkční LED
• chránička zářiče
• max. prac. tlak 7 bar
• teplota 2 ÷ 40°C
• zdroj 230 V – 50 Hz
• irradiace > 30 mJ/cm2
• náhradní díly na poptání

 

 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required