velikost septiku

 
předchozí | další

velikost septiku a zemního filtru pro nepravidelně využívaný objekt

Dobrý den,
řešíme návrh sestavy biologického septiku a zemního filtru pro nepravidelně využívaný objekt - penzion.
V současné době bude zatížení 4 EO, ale do 4 let zde bude 12 EO.

Nemůže nastat problém s kvalitou vody na výstupu, pokud bude sestava "předimenzována" na 12 EO a využívána 4 roky pouze pro 4 EO?

Děkuji.

Jiří
  • 12. 9. 2018  13:51
  • Jiří

velikost septiku a zemního filtru pro nepravidelně využívaný objekt

Dobrý den,

zařízení typu septik https://www.asio.cz/cz/as-pp-septik-er-eo + zemní filtr https://www.asio.cz/cz/zemni-filtr je zařízením, u kterého kvalita vyčištěné vody není závislá na množství ani pravidelnosti natékající vody. Zde je zásadní správný návrh systému a sice na max. kapacitu tedy 12 osob, u septiku se navrhuje užitný objem a u zemního filtru pak filtrační plocha. Funkce zařízení je pak bez problému zajištěna díky mechanickému, nikoliv biologickému, principu čištění i při obsazenosti 4 obyvateli, což je důvod proč je zařízení tohoto typu vhodné i pro rekreační objekty.

Pro zlepšení účinnosti systému, zvýšení životnosti filtrační náplně a správnou funkci zařízení, respektive rovnoměrné využití celé filtrační plochy i při nízkých nátocích, doporučujeme před zemní filtr umístit zařízení pro pulzní (rázové) napouštění zemního filtru např. AS-PULZ https://www.asio.cz/cz/as-pulz .
Buď je tedy možné využít tohoto systému nebo je možné využít certifikované zařízení AS-ANAZON https://www.asio.cz/cz/as-anazon sestávající se z anaerobního separátoru AS-ANASEP https://www.asio.cz/cz/as-anasep (maximálně efektivní certifikovaný vícekomorový septik, jakožto 1. stupeň čištění) a zemního biofiltru s integrovaným pulzním napouštěním AS-ZEON https://www.asio.cz/cz/as-zeon (kompaktní zemní filtr s integrovaným rázovým napouštěním a šachtou pro revizi odtoku a odběr vzorků, jako stupeň dočištění).

V případě zájmu o bližší informace jsem k dispozici na níže uvedeném telefonním čísle.

S pozdravem
Ing. Jan Vacek
Mobil: +420 725 488 790
  • 20. 9. 2018  14:46
  • Ing. Jan Vacek
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required