návrh likvidace splaškových vod pro kemp

 
předchozí | další

Dobrý den,
mám na vás prosbu, řeším návrh likvidace splaškových vod pro kemp, který bude v provozu v období červen až září, jinak výjimečně. Kapacita je 50 ubytovaných osob, restaurace pro 50 osob - provoz celoročně, ale mimo sezónu bude minimální. Můžete mi, prosím, poradit, zda by bylo možné navrhnout na tuto zátěž nějaký vámi nabízený septik a zemní filtr, který by byl pro tento případ použitelný a fungoval? Zatím jsem ve fázi předprojektové přípravy a sháním všechny potřebné informace. Za zemním filtrem by byl vsakovací objekt. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
S pozdravem Petr Wágner
  • 14. 5. 2015  08:47
  • Petr Wágner

návrh likvidace splaškových vod pro kemp

Dobrý den pane Wágnere, vzhlede k uvažovanému řešení a vzhledem k tomu, že pro objekty nad 50 EO bude nutné podle připravovaného NV dosahovat nízkých odtokových parametrů v parametru Ncelk, tak bychom navrhovali následující řešení – oddělit moč (přinejmenším od pisoárů), případně i z dámských toalet a odvážet ji nebo čistit až po skončení hlavní sezóny, případně zvážit oddělení šedých vod a jejich využití na závlahu po minimálním předčištění … a zbytek vod čistit na septiku AS-ANASEP a biofiltru AS-ZEON (viz https://youtu.be/DLMPJzuUJu0). Určitě to tak bude nejlevnější a z hlediska provozu nejstabilnější a nejméně na provoz náročné řešení.
V úvahu připadají ještě řešení např. s kompostovacími toaletami atd. což by vedlo k zmenšení nároků na objemy a plochy a zvýšení jistoty při dosažení parametrů Ncelk., ale cenově by to bylo dražší řešení … i když u kempu by to asi bylo reálizovatelné.
Karel Plotěný
  • 14. 5. 2015  09:22
  • Karel Plotěný
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required