čistírna AS-VARIOcomp 5 K po novele vodního zákona

 
předchozí | další

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bude čistírna odpadních vod AS-VARIOcomp 5 K vyhovovat i požadavkům po novele vodního zákona? V současné době stavím novostavbu RD. V obci je kanalizace, ale v místě stavby není a dlouho nebude. Uvažuji o ČOV. Jak jsem zaregistroval je připravená novela vodního zákona, která má zpřísnit limit pro čištění. Tato čistírna vyhoví, nebo se ještě bude muset dokoupit nějaké další dočištění?
  • 20. 5. 2016  05:34
  • Tomáš

čistírna AS-VARIOcomp 5 K po novele vodního zákona

Nový zákon na parametry pro vypouštění u domovních ČOV vliv mít nebude. A příslušná nařízení vlády jsou již na světě a požadavky pro domovní ČOV se asi tak rychle nezmění. Tak že se z nich dá vycházet. Rozhodující je kam se bude vypouštět a jakou formou budete žádat o povolení.

Klasické vodoprávní řízení:
V případě, že o povolení budete žádat na dočasnou dobu, tak se dá předpokládat, že to bude řešeno formou klasického vodoprávního řízení a budete se řídit Povolením k nakládání s vodami
- pro tento případ je AS-VARIOcomp 5K – vyhovující a je možné jej použít, jak pro vypouštění do vod podzemních, tak i povrchových (rozhoduje prohlášení výrobce a to Vám můžeme odpovědně poskytnout i na základě dobrovolně provedených zkoušek na zkušebně) a nemusíte se obávat, že by v dohledné budoucnosti (což je pro Vás asi do připojení na kanalizaci) bylo potřebné něco doplnit.

Ohlášení:
V případě použití na ohlášení je situace jiná – protože jsme „certifikovali“ a uváděli zařízení na trh ještě před tím, než některé hodnoty byly požadovány, tak je nemáme uvedeny v oficiálním protokole a není tedy ČOV možné na ohlášení použít pro jinou třídu než I (tj. do toků).
V případě ohlášení – to je na neomezenou dobu – bychom Vám nabídli nově připravovanou ČOV AS-IDEAL PZV – která má všechny parametry potřebné pro ohlášení ověřeny podle nových stávajících předpisů. A vzhledem k tomu, že by se povolení vydávalo bez časového omezení, pak by teoreticky tím spíše neměla hrozit v budoucnu žádná změna.

Z hlediska cen – AS-VARIOcomp 5K pro 5 EO je za cenu kolem 30 tis. Kč (+DPH) a AS-IDEAL PZV pak cca za 40 tis. Kč (+DPH).
  • 20. 5. 2016  07:47
  • Správce
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required