odstavení ČOV v zimním období

 
předchozí | další

Dobrý den,

po zvažování možností a konzultací s odborem životního prostředí jsme se rozhodli pro pořízení vaši domácí ČOV AS-VARIOcomp 5k. ČOV bychom chtěli provozovat na rekreačním objektu (chatě), kterou déle jak tři měsíce v letní sezoně plně bez přerušení obýváme ve čtyřech lidech a z jara a na podzim víkendově. V lokalitě která se nachází v blízkosti vodní nádrže a která je nepřístupná pro odvoz odpadních vod, jsme si k výše uvedené ČOV nechali vypracovat projekt a vyřídili na Odboru životního prostředí povolení ke stavbě s užitím pročištěné vody k zalévání, kdy nám byla stavba schválena a tuto bychom chtěli v blízké době (jaro 2017) realizovat.

Vzhledem ke skutečnosti, že objekt je v zimním období neobývaný, mám dotaz na dlouhodobé odstavení čistírny z provozu po toto období. V návodu k použití uvádíte, že v ČOV by neměla být bez vody pokud je odstavená. Zde však vyvstává problém s možností zamrznutí a poškození ČOV. Z tohoto důvodu Vás prosím o sdělení, zda je možné tuto ČOV zcela vypustit při variantě, že bude nádrž při instalaci obetonovaná, či zda toto nelze z jiných důvodů.
Děkuji za odpověď.

S pozdravem hezkého dne
Jiří
  • 19. 1. 2017  09:19
  • Jiří

odstavení ČOV v zimním období

Dobrý den pane Jiří,
reaguji na Váš dotaz ohledně odstavené ČOV v zimním období. Pokud ČOV nebude zatížena splaškovými vodami z rekreačního objektu v zimním období, pak je nutno celou ČOV vyfekálovat, vyčistit, napustit čistou vodou a nechat odpojené dmychadlo od el. energie. Voda v ČOV nezamrzne, jelikož je v nezamrzne hloubce .
Je-li ČOV obetonována, je možno nechat ČOV v zimním období prázdnou, ale pro znovu uvedení ČOV je nutné mít ČOV napuštěnou vodou.

S přátelským pozdravem
Petr Čampa
  • 19. 1. 2017  09:43
  • Petr Čampa
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required