záruka na funkčnost čističky

 
předchozí | další

Dobrý den,
mám jednu otázku. Kryje poskytnutá záruka na domovní ČOV AS-VARIOcomp 5K také funkčnost čističky, tedy zda odtékající "voda" má deklarované parametry? Děkuji za informaci.

Pěkný den přeje Jiří
  • 7. 5. 2017  15:16
  • Jiří

záruka na funkčnost čističky

Dobrý den Jiří,

podle NOZ: Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti.

Má interpretace garance hodnot v případě povolení k nakládání s vodami:
V tomto případě platí, že věc (u které výrobce prohlásil, že má ověřené vlastnosti a ty byly prokázány zkouškou typu) navrhnul do projektu s ohledem na místní podmínky projektant, který odpovídá za správný návrh (návrh vhodného výrobku) s ohledem na lokalitu a způsob provozování, provozovatel pak odpovídá za to, že provozuje podle návodu k obsluze (pravidla daná výrobcem), případně provozního řádu zpracovaného pro konkrétní případ (pravidla daná projektantem).
Za dosažení hodnot vůči legislativě odpovídá provozovatel, pokud nedosahuje hodnoty pak je chyba buď v provozování, nebo ve špatném návrhu … další možnost by pak mohla být v tom, že věc není po určitou dobu způsobilá (tj. ztratí v průběhu provozu obvyklé vlastnosti = což podle mne řeší pojem záruka výrobce za jakost).
  • 7. 5. 2017  15:20
  • Ing. Karel Plotěný
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required