Lapáky tuků

Lapáky tuků, někdy také odlučovače tuků, obecně slouží k separaci tuků z odpadních vod. Tuky totiž patří mezi problematické látky, které v kanalizaci působí značné problémy – zanášejí kanalizaci a vytváří nepříjemný zápach. Lapák tuku pomáhá těmto problémům předcházet – tuky z odpadních vod vysráží a zachytí, do kanalizace vytéká tuků zbavená odpadní voda. Odlučovač tuku vyrábíme v několika variantách, výběr optimálního zařízení závisí na parametrech, jako je druh a množství tuku nebo velikost průtoku odpadní vody.

Photo: Lapáky tuků a oleje AS-FAKU

Lapáky tuků a oleje AS-FAKU

Lapáky tuků a oleje pro restaurace, kuchyně, hotely, školy, nemocnice jsou používány pro odstranění tuků z odpadních vod a zadržení tuků v tomto zařízení. Nedochází tak k odvedení tuku do kanalizace. Tuk v kanalizaci působí problémy, které bychom rozhodně neměli ignorovat. Jde především o komplikace mechanické, např. zanášení kanalizace, a hygienické, jako je nepříjemný zápach, apod.

více
Photo: Lapáky tuků AS-FAKU FOZ/AUTO

Lapáky tuků AS-FAKU FOZ/AUTO

Jedním ze stále více oblíbených zařízení je tzv. automat. Jedná se o mechanický lapák tuků z plastové nebo nerezové vodotěsné nádrže, se soustavou norných stěn a přepážek doplněných o systém, který je schopen automatického či poloautomatického vyklízení. Kal je tak odčerpán a vyčištěn bez přímého otevření lapáku. Vše může fungovat pouze na základě napojení fekálního vozu na rychloupínací spojku, která je vytažená až na venkovní fasádu objektu. Proto se tento systém používá především tam, kde při otevření lapáku můžou nastat hygienické problémy, tedy restaurace, fast foody, kuchyňské provozy, průmyslové provozy na zpracování masa a masných výrobků.

více
Photo: Indikátory AS-LABKO

Indikátory AS-LABKO

Kompletní řada sond a přístrojů k monitorování provozu odlučovačů lehkých kapalin a lapáků tuků.

více

 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required