44. ročník Zimní vodohospodářské třicítky

30. 1. 2019

Pořadatelům se podařilo prořezat stromy popadané na trati, tuto trať upravit do sjízdné podoby pro cca 400 běžkařů a zbytek již zařídila sama příroda. Krásné počasí a sněhu jak v zimě před dvaceti lety. Ale pěkně popořádku.

Mělo nás jet původně jedenáct. V den odjezdu ale definitivně na svoji účast rezignovala Klárka a tak jsme se museli alespoň pokusit najít náhradníka. Hledat někoho takového nějakých pět hodin před odjezdem na akci není žádná lehká štrapáce. Nicméně pořád se ještě najdou mladí nezodpovědní lidé, kteří pod tlakem nesmyslných argumentů, dívčích půvabů našich spoluzávodnic a hlavně příslibu levného a všude dostupného alkoholu jsou ochotni a schopni v mžiku změnit plány na celý víkend, nakoupit si oblečení a vybavení a v 15:00 být připraveni na značkách k odjezdu. Takovým lidem se u nás na firmě říká Július Telek.

Týmová fotografie

Po večerním virtuálním rozbruslení a stanovení úvodní taktiky pro celý závod a to jak pro skupinu celkově, tak pro jednotlivé závodníky individuálně, jsme všichni náležitě připraveni mohli v sobotních ranních hodinách v klidu ulehnout ke krátkému intenzivnímu předzávodovému odpočinku. Po probuzení potom většina z našich předpokladů samozřejmě neplatila, ale co.

Startovalo se tentokrát opět sekvenčně, tedy ne ve třech hlavních vlnách podle kategorií, ale všechny kategorie společně, vždy po naplnění startovního prostoru závodníky – se společnou minutou startu.

Žánrové předstartovní fotografie:

Závod byl letos veden v klasické trase:

A díky Honzově záznamu se můžeme pokochat i statistickými údaji mužské trati:

Na trati bylo krásně ve stopě i mimo ni.

A ti, co dorazili až do cíle, si to mohli užít jako Julek:

Letos by byl totiž každý komentář chabý a přehánění zbytečné. Fotografií tolik, že by stačily naplnit několik lákavých zimních katalogů a tak uvedu alespoň základní statistické údaje charakterizující naši údernou skupinku. Letos jsme obsadili závodníky všechny věkové a genderové kategorie a výčet našich úspěchů je následující:

Květinky do 35 let:

  1. Polášková Marťa, 4:34:57
  2. Matysíková Janča, 4:34:57

Květinky nad 35 let:

  1. Kargerová Ája, 1:52:05

Mlíčňáci do 40 let:

  1. Hurčík Vítek, 2:38:22
  2. Přikryl Honza, 2:40:55
  3. Straka Peťa, 3:05:16
  4. Ostřížek Roman, 4:36:17
  5. Hájek Radek, 4:36:17

DNF Telek Julek – zjevná nováčkovská přemíra snahy, korunovaná oprávněnou diskvalifikací

Rakváči nad 40 let:

  1. Vondruška Tonda, 3:15:57
  2. Pírek Olda, 3:53:58

Co ještě dodat? Na krátkém nedělním vyklusání to vypadalo stále neodolatelně krásně.

Ať žije příští ročník ZVH 30!

Ing. Antonín Vondruška