4. 2. 2019
Letos překvapivě hojně navštívená výstava s konferencí – VYTÁPĚNÍ - VODA tradičně s naší přednáškou na téma využití srážkových a šedých vod a rekuperace tepla z odpadních vod.
Výstava měla nejen vysokou návštěvnost, ale i počet vystavovatelů byl znatelně vyšší. Na první pohled přibylo zejména prodejců tepelných čerpadel, kotlů a zateplení budov, což asi koresponduje s podporou dotačních titulů (do ulic vyrazili i ministerští a radili hlava nehlava – musím říct, že kvalitně). Zajímavost – cesta do Ostravy trvala hodinu a půl a čekání na parkování tři čtvrtě hodiny, naštěstí návštěvníci kontinuálně přicházeli a odcházeli. Z exponátů mne zaujaly elektromobily, blíží se doba, kdy to bude jako v Číně (do města jen v elektromobilu) a z konkurenčních výrobků pak velkoobjemové nádrže z korudovaných plastů (i 100 m 3 ) a nádrže s výměníky , které máme v nabídce také.
Co mne překvapilo negativně – opět řada obchodníků s deštěm. Sice nerozumím tomu, co prodávám, ale o to víc jsem přesvědčivější. Dokonce i já, i když mám o problematice tepla jen okrajové znalosti, jsem se zhrozil nad tím, co jsou prodejci schopni slíbit.
Ing. Karel Plotěný
Je ve vaší obci technicky i finančně náročné vybudovat veřejnou kanalizaci? Řešením může být decentrální čištění odpadních vod, nyní s dotací.
Číst více
17. 1. 2025
Pořiďte si dobíječku včetně zeleně. Až 80 % dotace na nabíjecí stanice pro elektrická vozidla!
Číst více
10. 1. 2025