6. 6. 2014
Podle zpráv z tisku i od našich spolupracovníků si rozsáhlé záplavy v obou balkánských zemích dosud vyžádaly nejméně 30 lidských životů a počet obětí ještě poroste. Povodně postihly na milion obyvatel a meteorologové je označují za nejhorší za posledních 120 let. Desítky tisíc lidí musely být kvůli povodním evakuovány a stovky tisíc domácností jsou bez elektřiny či pitné vody. Podle BBC je téměř třetina Bosny a Hercegoviny pod vodou a pouze v Srbsku se škody odhadují na miliardu korun ….. a tak alespoň kapkou v moři.
Recyklace šedých vod představuje elegantní cestu, jak výrazně snížit spotřebu pitné vody a to přímo v objektech, kde vzniká potenciál pro jejich opětovné využití.
Číst více
7. 11. 2025
Včera jsme absolvovali neskutečný trip a úvod do studia fenoménu LES v arboretu Mendelovy univerzity pod vedením ředitele Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny Tomáše Vršky.
Číst více
30. 10. 2025