7. 5. 2015
Projekt počítal kromě výstavby koupacího biotopu také s brouzdalištěm pro malé děti a plochou s biologickou částí pro přírodní procesy čištění vody. Oplocený sportovně relaxační areál koupaliště se rozkládá na ploše přes dvacet tisíc metrů čtverečních. Přímo koupací plocha biotopu zabírá 2750 metrů.
Bazén má plaveckou část hlubokou tři metry a část pro neplavce s hloubkou v rozmezí metr až metr a půl. Brouzdaliště pro nejmenší má hloubku maximálně čtyřicet centimetrů. Areál počítá s návštěvou bruslařů a cyklistů z místní cyklostezky vedoucí podél celého areálu koupaliště. Návštěvníci koupaliště mají možnost zahrát si beachvolejbal, samozřejmostí je také hygienické zázemí, šatny a převlékárny, kde ke splachování WC je využita dešťová voda s kompletní technologií AS-REWA kombi v provedení dvouplášťové plastové konstrukce nádrže EO/PB/SV ... pod hladinu spodní vody. K areálu vedou i přístupové komunikace s parkovištěm pro osobní auta. V bezprostřední blízkosti koupaliště vzniklo i rozsáhlé golfové hřiště a malá zoo s dětským hřištěm.
Koupací biotopy jsou výjimečné tím, že se v nich pro čištění vody nevyužívají žádné chemické přípravky. Voda je čištěna pomocí rostlin, které rostou ve vodním prostředí. Uvedený typ koupališť poskytuje také vhodné podmínky pro obojživelníky a další živočichy vázané na vodu.
zdroj:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/prirodni-koupani-v-brne-v-lete-pristiho-roku-20140325.html
Josef Novák