26. 9. 2013
Když si přečtu článek o tom, že společnost vydává miliardy a že naštěstí to dopadlo dobře … mám pak právem pocit, že něco není v pořádku. Kdybych si ale přečetl, že náklady na dosažení současného stavu byly kolem sto miliónů a náklady na roční provozování v současnosti nejsou ani deset miliónů, a kdybych si na druhou stranu rovnice dal počet rekreujících se návštěvníků, prosperujících restaurací a dalších zařízení, vyšší ceny pozemků, ... pak bych naopak takovou investici ze strany města viděl jako jednu z nejefektivnějších. Dokonce, kdyby na věc přišlo, myslím, že z rozpočtů by nemusela padnou ani koruna a lidé by byli ochotni si náklady za možnost rekreace zaplatit sami. Je pravdou, že pak by přehrada nebyla „politikum“ a články o ní by nebyly tak provokující.
Možná by pak i lidi daleko víc zajímalo, jak to vlastně funguje, co se pro to musí každý rok dělat a jaká byla historie (kdo a kolik lidí řešilo i ty nejmenší detaily) a co by bylo dobré ještě udělat, aby stav, jaký je teď pár roků, byl trvale udržitelný.
Nejhorší na tom je, že taková „hodně nepřesná informace“ pak škodí do budoucna tím, že se z věcí řešitelných pragmaticky stávají věci, které pak již nejde řešit rozumně ... a končí od zdi ke zdismem.
Nás firmu ASIO, spol. s r.o. , která se na realizaci opatření podílela podstatným způsobem, takový způsob informování mrzí a štve. Když si jen vzpomenu na množství hodin strávených nad řešením koncepce a detailů nových postupů, spolupráci s potápěči, ... tak můžeme jen doufat, že si alespoň ti rozumnější dokáží oddělit od sebe to technické, racionální a to ostatní.
zdroj: Brno Bisiness & Style 7-8/2013
Ing. Karel Plotěný
... aneb jak se s 5-ti metrovým žebříkem vytočit v třímetrové garáži.
Číst více
26. 9. 2023
Jestli bylo cílem nadchnou další mladé lidi pro myšlenky udržitelnosti, tak se to určitě povedlo, energie tam ze všech přímo tryskala.
Číst více
21. 9. 2023