Využití srážkových a recyklovaných vod v budovách

31. 3. 2014

ASIO, spol. s r.o. na něm představilo řešení a výrobky pro využití srážkových vod , recyklaci šedých vod a  recyklaci tepla z odpadních vod . Mezi novinky patří zejména výrobky na recyklaci šedých vod .

šedé vody - využití


Důvody pro využití těchto technologií jsou ekologické, ale jak se říká peníze až na posledním místě ... a tak právě argumentace návratností dělá z těchto technologií technologie blízké budoucnosti. Zejména tam, kde je nedostatek vody, nebo naopak, hospodaří se s větším množství teplé vody tam je skoro jisté, že tyto technologie najdou své uplatnění – typické objekty jsou nemocnice, balneo provozy, hotely ve chvíli, kdy se rekonstruují nebo staví nové.

Důvod často není je úspora energie a dalších provozních nákladů, ale i to, že objekty s takovými technologiemi získají vyšší tržní hodnotu a nebo image ekologické budovy.

Věříme, že účastníci si odnesli informace a nový pohled na TZB budov a že padly na úrodnou půdu u těch, u kterých projektování budov často začíná a u těch, kteří jsou u zadání prováděcích projektů ...

Ing. Karel Plotěný