30. 4. 2016
Druhým důvodem zájmu je pak povinnost řešit hospodaření se srážkovými vodami v případě novostavby, v souvislosti se změnou stavby nebo účelem užívání stavby. S výhodou lze v tomto případě povinnost a potřebu spojit. Pro uživatele, jejichž nároky jsou vyšší než pouhé zachycení vody pod okapem do nějaké nádrže a následné zalévání, je určena animace zpracovaná firmou ASIO, spol. s r.o. Přehledně popisuje efektivní postup při výběru systému na hospodaření s dešťovými vodami – od volby vhodné akumulační nádrže (s ohledem na umístění, objem a materiál), přes odpovídající předčištění a hygienizaci (různé mechanické filtry a UV filtr), až po volbu rozvodu a systému pro doplňování pitné vody, který je závislý na účelech využití srážkové vody. Animace vám pomůže uvědomit si všechny aspekty a souvislosti návrhu a nasměruje vás na odpovídající skupiny výrobků… V ideálním případě začínající předponou „AS-„.
Město Brno se snaží reagovat na změny klimatu různými cestami, a to i zapojením místních společností do ochrany životního prostředí.
Číst více
16. 3. 2023
Soutěž Chytrá města je každoročně pořádána nevládní neziskovou organizací Smart City Innovations Institut za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Číst více
14. 3. 2023