Monitoring ČOV AS-GSM

Pro kontrolu správně fungujících procesů čistíren odpadních vod vyvinula naše společnost monitorovací zařízení (dálkový přenos dat), která budou eliminovat havárie a u membránových ČOV informovat o blížící se nutnosti výměny (regeneraci) membrán tím, že budou včas upozorňovat provozovatele…

Získejte informace o produktu

Pro kontrolu správně fungujících procesů čistíren odpadních vod vyvinula naše společnost monitorovací zařízení, která budou eliminovat havárie a u membránových ČOV informovat o blížící se nutnosti výměny (regeneraci) membrán tím, že budou včas upozorňovat provozovatele. Nově nabízené varianty jsou postaveny na systému přenosu informací sítí GSM pomocí SMS zpráv.

AS-GSM

AS-GSM/D

Je nejlevnější varianta nabízená naší společností, jedná se o systém, který hlídá funkci dmychadla (včetně dálkového přenosu dat). V případě poklesu tlaku v přívodním potrubí k aeračnímu elementu se spustí odpočet času, nedojde-li k jeho opětovnému vzrůstu do nastaveného času (obvykle půl hodiny), odešle toto zařízení zprávu provozovateli, že došlo k poruše dmychadla.

Montážní předpoklady

Základním předpokladem je pokrytí signálem operátora, od kterého máte SIM kartu, kterou již kupujete ve verzi/paušálem pro GSM brány, aby v případě nepoužívání – dlouhé doby bez havarijního stavu, nedošlo k její blokaci, jinak se jedná o naprosto totožnou SIM kartu, kterou máme všichni v mobilních telefonech. Dalšími aspekty je potřeba napájení 230 V (lze i 6- 12 V, příkon cca 5 W), které však máme vždy, jelikož ho potřebujeme pro dmychadlo. Dále pak postačí alespoň 8 cm dlouhá rovná část hadice mezi dmychadlem a ČOV.

zařízení pro dálkové sledování domovních čistíren - AS-GSM

AS-GSM/DP

Tato rozšířená verze je určena pro membránové čistírny odpadních vod, kdy je schopna kromě dmychadla hlídat i zanášení membrán a předcházet tak haváriím. Díky tomuto systému jsme schopni upozornit provozovatele hned na několik různých stavů, kterými jsou:

- příliš dlouhý interval chodu čerpadla (membráně končí životnost, dlouhodobé přetížení ČOV),
- ČOV je „plná“ (došlo k ucpání membrány či poruše čerpadla).

Montážní předpoklady

Totožné jako v předchozím případě, avšak je zde potřeba instalace plováku do aktivační části nebo využití stávajícího pro čerpadlo vyčištěné vody - permeátu (jestliže nám to zapojení rozvaděče či provozovatel umožní) a zasáhnout tak do stávajícího rozvaděče. Ideálním případem však je nákup tohoto monitorovacího systému zároveň s ČOV, kdy se toto zařízení zakomponuje rovnou do standardního rozvaděče.

monitoring ČOV

Před dodáním kteréhokoliv typu GSM je nutné do systému vložit telefonní číslo provozovatele .

E-shop

Monitoring ČOV AS-GSM

Články

Revize které potěší

V týdnu jsem absolvoval hned několik revizí u zavedených zákazníků (opakované revize) a musím se rozdělit o radost z návštěv.

27. 6. 2023

Čištění odpadních vod z malých zdrojů znečištění

Tradiční seminář věnovaný čištění odpadních vod z malých zdrojů se letos konal v prvních červnových dnech nedaleko Babiččina údolí u České Skalice.

12. 6. 2023

Jde to i bez chemie

Název příspěvku, a i další údaje jsem převzal z článku v dTest 8/2022 proto, že mne zaujal, a proto, že je to časté téma při rozhovorech s provozovateli domovních čistíren odpadních vod.

1. 9. 2022

Domovní ČOV AS-MONOcomp a první revize

V posledních letech přibylo množství realizovaných domovních čistíren na principu SBR.

7. 9. 2021

Kontrola výroby, instalace a provozování čistíren odpadních vod v Litvě

Při návštěvě našeho litevského partnera jsme provedli kontrolu aktuálního stavu kvality výroby domovních čistíren odpadních vod.

13. 7. 2021

ASIO IDEOCON a VENKOV a ANTIBIOTICKÁ REZISTENCE

V souvislosti s problematikou venkova je ASIO aktivní ve skupině ČAO.

1. 6. 2021

Domovní ČOV a dotace pro skupiny čistíren

Výzva č. 12/2019 podporuje decentrální řešení obcí, obcí, které není reálné z ekonomických důvodů řešit centrální čistírnou.

2. 2. 2021

Webinář "Technické možnosti řešení decentrálu – domovní ČOV, maloprofilová kanalizace, přírodní způsoby, NASS"

Podívejte se na záznam z webináře, který je již nyní dostupný na YouTube ASIO.

29. 1. 2021

Venkov na rozcestí – globalizovat, nebo řešit udržitelně?

Tradiční podzimní seminář firem ASIO se konal již po dvacáté šesté, i když tentokrát netradičně v online formě.

13. 11. 2020

Nové číslo časopisu ASIO NEWS

Právě vyšlo již 77. číslo časopisu ASIO NEWS. Dočtete se v něm například o...

6. 11. 2020

Domovní čistírna AS-MONOcomp slaví první výročí

Naše nová čistírna odpadních vod AS-MONOcomp slaví své první výročí.

13. 10. 2020

Webinář "Zápach a jeho řešení v malém i velkém"

Nový on-line seminář (webinář) na téma "Zápach a jeho řešení v malém i velkém, předcházení vzniku zápachu".

27. 8. 2020

Čištění a využívání šedých vod pro bytový dům pro 32 osob – Jiříkov

Lidé v panelovém době si pořídili čistírnu šedých vod.

10. 7. 2020

Webinář "Kalová problematika obecních a domovních čistíren"

Nový on-line seminář (webinář) na téma "Kalová problematika obecních a domovních čistíren".

25. 6. 2020

„ČOV v horách“ netradičně

Vzhledem ke koronavirové situaci byl tradiční seminář ČOV v horách pořádaný skupinou ČAO přesunut – ne v čase jako většina seminářů, ale na internet. Místo výhledů na kopce účastníci sledovali monitor. Výhodou bylo, že přednášky bylo možné sledovat v soukromí v klidném prostředí a třeba i v pyžamu.

24. 6. 2020

Webinář "Hledání optimálního řešení venkovských lokalit – HIGH-TECH, nebo zemní filtr?"

Připravili jsme pro vás další on-line seminář (webinář) na téma "Hledání optimálního řešení venkovských lokalit – HIGH-TECH, nebo zemní filtr?".

25. 3. 2020

Revize domovních čistíren

Blíží se konec roku, tj. bod ke kterému je třeba odevzdat revize za proběhlý rok. A tak jako vždycky, dohání se, co zanedbali revizoři i zákazníci (ti odpovědní, ti neodpovědní o tom často neví, že něco zanedbali). O to víc potěší, když člověk objede za den 6 čistíren a ani jedna není úplně nefunkční a dvě z nich jsou úplně vzorové..

20. 12. 2019

Domovní čistírny na vzestupu

Obliba domovních čistíren stále roste. Čistírnu odpadních vod, popř. septik nebo jímku, potřebujeme v případě, kdy nemáme k dispozici kanalizaci.

24. 10. 2019

Cirkulární den – aneb co se dá stihnout za tři hodiny

V sobotu jsem si naplánoval revizi naší AS-IDEAL PZV na Drahanské vrchovině. Doufal jsem, že už porostou houby, a tak že půjde spojit příjemné s užitečným.

14. 8. 2019

Podzemní čistírna šedých vod v rodinném domě v Praze

Dokončili jsme úspěšný projekt podzemní čistírny šedých vod pro rodinný dům v Praze.

15. 7. 2019

strana: 1