Výměník do koupelny AS-ECOshower drain

Se sprchovým žlabem „AS-ECOshower drain“ využijete energii, kterou potřebujete ke sprchování, jednoduše víckrát. Ušetříte až 56 % energie při sprchování!…

Získejte informace o produktu

Průměrná spotřeba energie při sprchování na osobu dosahuje v České republice okolo 90 m³ zemního plynu za rok. Z tepla, které se připraví pro sprchování, využijete ale jen 20 až 25 %. Největší část tepla odteče pryč. Se sprchovým žlabem „AS-ECOshower drain“ využijete energii, kterou potřebujete ke sprchování, jednoduše víckrát.

Sprchový žlab „AS–ECOshower drain“ může díky rekuperaci tepla znovu využít velkou část odpadního tepla. Využívá přitom teplo z odpadní vody k předehřívání studené vody určené pro sprchování. Svou spotřebu energie (plynu, elektřiny apod.) pro sprchování tak můžete snížit na polovinu bez ztráty komfortu – a to plně automaticky během sprchování.

Produkt splňuje požadavky programu Nová zelená úsporám, Podoblast podpory C.7 – Využití tepla z odpadní vody , financované ministerstvem životního prostředí ČR.

Výhody

Úspora nákladů na energii

Efektivní rekuperace tepla z vody na sprchování. Například 4členná rodina pohodlně ušetří při sprchování ročně až 180 m³ plynu, popř. 180 l topného oleje. Tak vypadá trvale udržitelné a úsporné využívání energie.

Snadná a flexibilní instalace

Sprchový žlab AS–ECOshower je postaven z vysoce kvalitních materiálů s dlouhou životností. Žlab se dá nainstalovat stejně snadno jako standardní sprchové žlaby a hodí se i pro moderní řešení koupelen se sprchou zabudovanou v úrovni podlahy.

Stabilní výkon, velké úspory

Snadno přístupný výměník tepla z mědi odolné vůči korozi je umístěný přímo pod vkusným krytem z nerezové oceli, který je možno volitelně pokrýt dlažbou podlahy sprchy. Díky jednoduché a efektivní konstrukci je zaručen trvale vysoký výkon a úspora.

Provoz se snadnou údržbou

Sprchový žlab „AS–ECOshower drain“ se dá velmi snadno čistit. Po odstranění vrchního krytu z ušlechtilé oceli se dá rozdělovací deska snadno vyjmout a vypláchnout. Spirálový výměník tepla je pak přímo přístupný pro čištění. V případě potřeby se dá výměník tepla snadno osprchovat nebo také vyčistit kartáčem.

Nadstandardní kvalita

Pro sprchový žlab „AS–ECOshower drain“ se používají jen vysoce kvalitní materiály. Kryt s odtokem a integrovaným sifonem a také rozdělovací deska jsou vyrobeny z nerezové ušlechtilé oceli. Spirálový výměník tepla je z mědi a je vyroben jen z jednoho kusu a díky tomu nemá žádné svary.

Navýšení hodnoty nemovitosti

Díky rekuperaci tepla se zvýší energetická efektivita budovy a sníží spotřeba energie. Toto může mít pozitivní vliv na třídu energetické náročnosti budovy v průkazu energetické náročnosti.

Jak funguje rekuperace tepla?

Rekuperace tepla obsaženého v odtékající vodě ze sprchování se uskutečňuje na principu protiproudu. Odtékající voda se přitom odvádí přes výměník tepla a její energie se předává přiváděné studené vodě. Voda ohřátá z cca 10°C na cca 27°C se přivádí do přívodu studené vody směšovací baterie (a ke zdroji tepla) a spotřeba energie se tak velmi pohodlně a jednoduše sníží.

Společnost ASIO NEW, spol. s r.o. je výhradním dovozcem produktů Wagner Solar GmbH pro zpětné získávání tepla z odpadní vody pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Ke stažení

PDF

Certifikát AS-ECOshower drain 800

PDF 517 kB, 26. 4. 2022
PDF

Certifikát AS-ECOshower drain 900

PDF 524 kB, 26. 4. 2022