Výměník do koupelny AS-ECOshower tray

Dvojitá radost ze sprchování se sprchovou vaničkou AS-ECOshower tray. Se sprchovou vaničkou„AS-ECOshower tray“ využijete energii, kterou potřebujete ke sprchování, jednoduše víckrát…

Získejte informace o produktu

Průměrná spotřeba energie při sprchování na osobu dosahuje v České republice okolo 90 m³ zemního plynu za rok. Z tepla, které se připraví pro sprchování, využijete ale jen 20 až 25 %. Největší část tepla odteče pryč.

S naší sprchovou vaničkou „AS–ECOshower tray“ můžete – díky rekuperaci tepla – znovu využít velkou část odpadního tepla. Sprchová vanička přitom využívá teplo z odpadní vody k předehřívání studené vody určené pro sprchování. Svou spotřebu energie (plynu, elektřiny apod.) pro sprchování tak můžete snížit na polovinu bez ztráty komfortu – a to plně automaticky během sprchování.

Produkt splňuje požadavky programu Nová zelená úsporám, Podoblast podpory C.7 – Využití tepla z odpadní vody , financované ministerstvem životního prostředí ČR.

Výhody

Úspora nákladů na energii

Efektivní rekuperace tepla z vody na sprchování. Například 4členná rodina pohodlně ušetří při sprchování ročně až 180 m³ plynu, popř. 180 l topného oleje. Tak vypadá trvale udržitelné a úsporné využívání energie.

Provoz se snadnou údržbou

Sprchová vanička „AS-ECOshower tray“ se dá velmi snadno čistit. Po odstranění odtoku z ušlechtilé oceli se dá rozdělovací deska snadno vyjmout a spirála přenášející teplo je přímo přístupná pro čištění. V případě potřeby se dá výměník tepla snadno osprchovat nebo také vyčistit kartáčem.

Kvalita a dlouhá životnost

Pro sprchovou vaničku „AS-ECOshower tray“ se používají jen vysoce kvalitní materiály. Vanička je vyrobena z prvotřídního sanitárního akrylu. Kryt s odtokem a integrovanou zápachovou uzávěrkou a také rozdělovací deska jsou vyrobeny z nerezové ušlechtilé oceli. Spirálový výměník tepla je z mědi a je vyroben jen z jednoho kusu a díky tomu nemá žádné svary. Sprchová vanička „AS-ECOshower tray“ se skládá z vysoce jakostních materiálů s dlouhou životností a splňuje nejvyšší nároky na kvalitu. „AS-ECOshower tray“ se dá nainstalovat stejně snadno jako standardní sprchové vaničky.

Stabilní výkon, velké úspory

Snadno přístupný výměník tepla z mědi odolné vůči korozi je umístěný přímo pod odtokovým žlabem z nerezové oceli. Díky jednoduché a efektivní konstrukci je zaručen trvale vysoký výkon a úspora.

Navýšení hodnoty nemovitosti

Díky rekuperaci tepla se zvýší energetická efektivita budovy a sníží spotřeba energie. Toto může mít kladný vliv na třídu energetické náročnosti budovy v průkazu energetické náročnosti.

Libovolná kombinovatelnost

Sprchovou vaničku „AS-ECOshower tray“ je možné kombinovat s každým libovolným ohřívačem vody (průtokovým, zásobníkovým a bez ohledu na zdroj energie). Pro ještě větší úsporu energie doporučujeme použití v kombinaci s efektivním solárním zařízením na ohřev vody.

Princip funkce výměníku tepla

Rekuperace tepla obsaženého v odtékající vodě ze sprchování se uskutečňuje na principu protiproudu. Odtékající voda se přitom odvádí přes výměník tepla a její energie se předává přiváděné studené vodě. Teplá odpadní voda ze sprchy předehřívá studenou pitnou vodu např. z 10°C na 27°C a ta je příváděna do směšovací baterie (a ke zdroji tepla). Odpadní a pitnou vodu odděluje dvojitá stěna výměníku.

Stabilně vysoká efektivita

Díky patentovanému designu výměníku tepla se dosahuje velmi vysoké a po mnoho let stabilní efektivity.

Společnost ASIO NEW, spol. s r.o. je výhradním dovozcem produktů Wagner Solar GmbH pro zpětné získávání tepla z odpadní vody pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Ke stažení

PDF

Certifikát AS-ECOshower tray

PDF 529 kB, 26. 4. 2022