Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

Nádrže na dešťovou vodu variabilní velikosti a výbavy podle konkrétních případů a požadavků. Plastové nádrže jsou určené pro uskladnění a následné využívání dešťové vody. Akumulační nádrže lze také s výhodou použit na regulovaný odtok požadovaný předpisy…

Získejte informace o produktu

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou výrobky pro komplexní řešení dešťových vod a šedých vod v domácnostech nyní až s 50% dotací " Dešťovka " . Pokud žijete v Brně, můžete získat dokonce až 75% dotaci! Vyplňte prosím vstupní dotazník na základě, kterého Vám vyhotovíme nabídku šitou na míru vašemu objektu včetně zpracování odborného posudku.

AS-REWA je podzemní nádrž na vodu , která umožňuje komplexní řešení akumulace a využití dešťových vod . Primárně slouží k zachycení srážkové vody z okapů, ale podle potřeby může být využita i k recyklaci dešťové vody v domácnosti nebo na kropení zahrady. Akumulační nádrže lze použít také na regulovaný odtok dešťové vody z pozemku, který požadují předpisy.

Plastové nádrže na dešťovou vodu vyrábíme a prodáváme v několika základních variantách a v různých velikostech. Více o jednotlivých typech se dozvíte níže v textu nebo v prospektu. Cena nádrže na dešťovou vodu je proměnlivá a závisí na jejím objemu, více se dozvíte v ceníku níže. Se svými dotazy neváhejte kontaktovat našeho odborníka (mailem nebo telefonicky) nebo použijte přiložený poptávkový formulář. Rádi Vám pomůžeme vybrat vhodné řešení.

Systém AS-REWA komplexně řeší využití a hospodaření se srážkovou vodou, která spadne na pozemek. Tuto dešťovou vodu je možné akumulovat a následně využívat v domácnosti. Sběr dešťové vody je vhodný zejména tam, kde při splachování WC nebo praní bez problémů nahradí pitnou vodu.

Celý systém využití srážkové vody v domácnosti tedy vodu zachytí, vyčistí od mechanických nečistot, akumuluje a přivede ke spotřebičům. Zároveň je třeba zajistit odtok přebytečné vody mimo systém a možnost doplnění pitnou vodou v případě období sucha.

I když je nádrž AS-REWA určena hlavně pro nakládání s dešťovou vodou, sofistikovaný systém může být s výhodou využit také na vyčištěnou šedou vodu a jiné aplikace.

nádrž na dešťovou vodu AS-REWA KOMBI + AS-RAINMASTER

Výhody nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

  • kompletní vyřešení akumulace a využití dešťových vod
  • velký výběr konstrukcí nádrží a technologického vystrojení
  • možnost individuálních rozměrů
  • kompletní poradenství při výběru, instalaci i použití

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou k dispozici v provedení plastovém samonosném, plastovém pro obetonování a dvouplášťovém pro vybetonování (označení PB), kde plast slouží k izolaci a beton zlepšuje nosnost konstrukce. Podzemní nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou vyrobeny svařováním z konstrukčních prvků z polypropylenu a jeho kopolymerů lehčených nadouvadlem nebo z extrudovaných desek. Jsou vyráběny jako hranaté (označení ER) nebo válcové (označení EO).

Podle potřeb a podmínek na místě využití mohou být vybaveny:

hospodaření s dešťovou vodou v domě

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA Kombi

Jedná se o komplexně vystrojenou nádrž na vodu pro zachycení a využití dešťové vody. V jednom celku zajišťuje filtraci srážkové vody, její akumulaci, čerpání do rozvodu a doplňování pitné vody do systému v případě nedostatku srážek.

Nádrž AS-REWA Kombi je vybavena mechanickým filtrem AS-PURAIN (bez zpětné klapky), ponorným tlakovým čerpadlem pro distribuci dešťové vody a systémem pro přepojení na pitnou vodu v případě, že je v nádrži nedostatek vody dešťové. Automatické přepojení zajišťuje hladinový snímač, elektromagnetický ventil a řídicí jednotka, která v případě potřeby doplňuje vodu do nádrže a zároveň řídí čerpadlo pro využití dešťové vody. Systém dopouštění pitnou vodou splňuje požadavky dle ČSN EN 1717 a ČSN 75 5409.

Prospekt s podrobnostmi i kontaktní osobu a poptávkový formulář naleznete na začátku stránky. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

nádrž na vodu AS-REWA Kombi

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA Eco

AS-REWA Eco v jednom celku zajišťuje filtraci a akumulaci srážkové vody.

Tento typ nádrže pro akumulaci dešťové vody je vybaven filtrem srážkové vody AS-PURAIN (bez zpětné klapky) a zklidněním proudu nátokové vody (stejně jako AS-REWA Kombi). Nádrž AS-REWA Eco je možné využívat jako akumulační nádrž mechanicky předčištěné dešťové vody nebo ji případně doplnit o zařízení AS-RAINMASTER , která umožňuje čerpání a rozvod dešťové vody z nádrže a v případě nedostatku dešťové vody automatické přepojení na pitnou vodu tak, aby byla zajištěna distribuce vody v systému.

Prospekt s podrobnostmi i kontaktní osobu a poptávkový formulář naleznete na začátku stránky. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

nádrž na vodu AS-REWA Eco

Systém AS-REWA je ve variantách Kombi i Eco vybaven filtrem srážkové vody AS-PURAIN (bez zpětné klapky). Tento filtr díky promyšlené konstrukci využívá několika silných srážkových dní v roce na to, aby se sám vyčistil od zachycených nečistot. Oba systémy mají také uklidnění nátoku vody, takže se v nádrži nevíří usazenina ani při silných deštích, ani při nízké hladině.

Výhodou pro naše zákazníky je také kompletní dodávka - naše nádrže na dešťovou vodu jsou pro dosažení optimálních výsledků navrženy jako komplet z více komponent. Například čerpadla, která na základě vlastních zkušeností montujeme do systému AS-REWA Kombi, mají ochranu před chodem na prázdno.

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA GARDEN

Nová řada nádrží AS-REWA GARDEN velikostně odpovídá variantám AS-REWA Eco a AS-REWA Kombi, liší se pouze vystrojením. Je to ideální, ekonomická a komfortní varianta při využití srážkových vod na závlahu.

Na nátoku je osazen filtr hrubých nečistot AS-PLURAFIT s filtračním košem, díky kterému se do nádrže nedostanou nečistoty a údržba je tak jednodušší.

Pro čerpání vody obsahuje ponornou domácí vodárnu s tlakovým spínačem, nemusíte tedy při závlaze spouštět čerpadlo, pouze otevřete zahradní ventil a můžete zavlažovat. Čerpadlo je bezpečně chráněno proti chodu na sucho. Výtlak z nádrže je uzavíratelný a na zimu vypustitelný.

Celá jednotka je spolehlivá, kompaktní s jednoduchou instalací.

Doplňková zařízení

Jemný filtr

V případě mimořádných požadavků na kvalitu srážkové vody z hlediska obsahu mechanických nečistot je možné do systému zařadit jemný filtr. Filtr se řadí před nebo za čerpadlo nebo přímo do přívodu ke spotřebiči.

UV zářič

V případě mimořádných požadavků na kvalitu srážkové vody z hlediska mikrobiologického znečištění je možné do systému zařadit UV zářič pro dezinfekci srážkové vody. UV zářič se řadí před nebo za čerpadlo.

Schopnost současné akumulace a retence

U nádrží na dešťovou vodu se dá zkombinovat akumulace a retence v jedné nádobě, a šetřit tak jak potřebný objem, tak finance. Část objemu nádrže slouží pro akumulaci a zbytek na zdržení přívalového deště a ochranu stokové sítě proti přetížení. Regulace odtoku z retence může být provedena škrtícím otvorem nebo čerpáním pro případ, že výškové poměry nedovolí gravitační napojení na dešťovou kanalizaci. Velikost akumulačního objemu se navrhuje s ohledem na předpokládanou potřebu srážkové vody (závlaha, užitková voda, splachování WC, praní) – viz návrh nádrže na srážkovou vodu, retenční objem pak s ohledem na lokalitu, na celkový srážkový úhrn a odpovídající intenzity srážek a na citlivost lokality z hlediska ohrožení přívalovým deštěm. V nabídce ale naleznete široké spektrum velikostí akumulačního objemu, např. nádrže na dešťovou vodu 5 000 l, 6 000 l nebo 10 000 l. U tohoto řešení bohužel není vhodné použití filtru na dešťovou vodu AS-PURAIN. Jako mechanické předčištění slouží filtrační sety AS-PLURAFIT . S návrhem Vám rád pomůže náš technik.

retence a akumulace v jedné nádrži retence a akumulace v jedné nádrži

... přečtěte si také:

Proč se zabývat nakládáním s dešťovou vodou
Jak vybrat a kam umístit akumulační nádrž na vodu
Jaká je kvalita srážkové vody
Využití srážkové vody v domácnosti
Jak funguje samočistící filtr AS-PURAIN

Konstrukční varianty nádrží na vodu

Jednotlivé typové řady nádrží AS-REWA se vzhledem k dovolenému způsobu uložení a následnému zatížení liší svojí konstrukcí. Z hlediska statického dimenzování je možné rozlišit nádrže "samonosné", které po instalaci již není nutné staticky zajišťovat, a nádrže "nesamonosné", které je nutné dále na stavbě staticky zajistit.

AS-REWA Kombi

- válcová nádrž

- hranatá nádrž

AS-REWA Kombi hranatá

- dvouplášťová nádrž

AS-REWA Kombi dvouplášťová

- dvouplášťová nádrž do spodní vody

AS-REWA Kombi dvouplášťová do spodní vody

* válcová nádrž = průměr x výška bez vstup. šachty
hranatá nádrž = délka x šířka x výška, výška bez vstup. šachty

AS–REWA ECO

- válcová nádrž

- hranatá nádrž

AS-REWA ECO hranatá

- dvouplášťová nádrž

AS-REWA ECO dvouplášťová

- dvouplášťová nádrž do spodní vody

REWA ECO PB/SV

Vybrané reference

AS-REWA kombi 25 ER, město: Velká Bystřice (Čerozfrucht), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 25 ER, město: Praha (BD Černošice), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 EO, město: Canouan, Rep. St. Vincent and Grenadines, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 ER, obec: Olomučany (RD Mrázek), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 ER, město: Praha (stavba Davle), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Kroměříž (RD), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Praha- (stavba Líšnice), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Hostavice (RD Bednář), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 ER, město: Most (RD Těšitelovi), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 ER, město: Praha (RD Třebotov), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 EO/PB/SV, město: Brno (koupací biotop Horní Heršpice), CZ, rok: 2014
AS-REWA ECO 5 EO, město: Praha (RD Jesenice), CZ, rok: 2014
AS-REWA ECO 3 EO, obec: Růžová u Děčína (RD Pavlú), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 8 ER, obec: Slavkov u Opavy, (RD Frehár), rok: 2014

E-shop

Nádrž na dešťovou vodu AS-REWA

Ke stažení

Dokumentace AS-REWA

PDF

Prospekt AS-REWA

PDF 1,5 MB, 8. 6. 2017
PDF

Prohlášení o shodě AS-REWA

PDF 54,6 kB, 29. 5. 2019

Výkresy AS-REWA GARDEN

DWG

AS-REWA_GARDEN_1_EO

DWG 357 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_2_EO

DWG 334 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_3_EO

DWG 333 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_4_EO

DWG 334 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_5_EO

DWG 334 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_6_EO

DWG 339 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_7_EO

DWG 340 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_8_EO

DWG 340 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_9_EO

DWG 340 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_10_EO

DWG 340 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA_GARDEN_11_EO

DWG 340 kB, 14. 11. 2022

Výkresy AS-REWA-ECO

Výkresy AS-REWA-ECO-EO

DWG

AS-REWA-ECO-EO1

DWG 249 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO2

DWG 250 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO3

DWG 249 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO4

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO5

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO6

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO7

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO8

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO9

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-ECO-EO10

DWG 257 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO11

DWG 257 kB, 14. 11. 2022

Výkresy AS-REWA-ECO-ER

DWG

AS-REWA-ECO-ER6

DWG 371 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA-ECO-ER8

DWG 375 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA-ECO-ER10

DWG 276 kB, 8. 6. 2017

Výkresy AS-REWA-ECO-EO/PB

DWG

AS-REWA_ECO_4_EO_PB

DWG 418 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_5_EO_PB

DWG 370 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_6_EO_PB

DWG 372 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_8_EO_PB

DWG 374 kB, 8. 6. 2017

Výkresy AS-REWA-ECO-EO/PB-SV

DWG

AS-REWA_ECO_4_EO_PB-SV

DWG 419 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_5_EO_PB-SV

DWG 369 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_6_EO_PB-SV

DWG 372 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA_ECO_8_EO_PB-SV

DWG 374 kB, 8. 6. 2017

Výkresy AS-REWA-KOMBI

Výkresy AS-REWA-KOMBI-EO

DWG

AS-REWA-KOMBI-EO1

DWG 272 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO2

DWG 272 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO3

DWG 272 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO4

DWG 279 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO5

DWG 278 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO6

DWG 283 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO7

DWG 283 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO8

DWG 283 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO9

DWG 283 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO10

DWG 282 kB, 14. 11. 2022
DWG

AS-REWA-KOMBI-EO11

DWG 283 kB, 14. 11. 2022

Výkresy AS-REWA-KOMBI-ER

DWG

AS-REWA-KOMBI-ER8

DWG 407 kB, 8. 6. 2017
DWG

AS-REWA-KOMBI-ER10

DWG 312 kB, 8. 6. 2017

Výkresy AS-REWA-KOMBI-EO/PB

DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB4

DWG 433 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB5

DWG 400 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB6

DWG 389 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB8

DWG 391 kB, 10. 3. 2015

Výkresy AS-REWA-KOMBI-EO/PB-SV

DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB-SV4

DWG 454 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB-SV5

DWG 384 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB-SV6

DWG 389 kB, 10. 3. 2015
DWG

AS-REWA-KOMBI-EOPB-SV8

DWG 391 kB, 10. 3. 2015

Články

Ohlédnutí za festivalem architektury

Festival architektury se těší z čím dál vyšší návštěvnosti, což nás, jakožto partnery, velmi těší.

7. 5. 2024

Webinář: Propustné zpevněné plochy

Webinář se zaměřuje na design a implementaci zpevněných ploch s důrazem na efektivní hospodaření s dešťovou vodou.

27. 2. 2024

Předběžná opatrnost a chlorování srážkových vod

Jak je to s chlorováním vod? Kdy může být prospěšné a kdy nikoliv?

1. 2. 2024

Pořídili jste si nádrž na dešťovou vodu bez vystrojení?

Nevadí, nabízíme Vám komplexní balíček technologie AS-RAINSET HOME.

11. 1. 2024

Zelený a udržitelný trávník se zatravňovací dlažbou AS-TTE ROŠT

AS-TTE ROŠT je jedním z nejlepších zatravňovacích roštů, který skutečně umožňuje trávě růst

27. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak absurdní je splachovat pitnou vodou? Ne? My ano...

19. 11. 2023

Chytré čerpací stanice s úsporou el. energie

Jednotky AS-RAINMASTER jsou čerpací stanice s integrovaným systémem pro přepojení na vodovodní řád v případě nedostatku dešťové vody.

9. 11. 2023

Úprava dešťové vody na vodu pitnou

V areálu Sázava Logistics Park u dálnice D1 byla zprovozněna první a jediná úpravna dešťové vody na pitnou v České republice.

2. 11. 2023

Zatravněné parkoviště u rodinného domu

Řešíte úpravu vjezdu do domu, zpevnění parkovacího stání či jiných ploch na vašem pozemku a nechcete mít kolem domu jen beton? Pan Ondřej sepsal svoje zkušenosti s instalací AS-TTE ROŠTu.

17. 10. 2023