Filtr na dešťovou vodu AS-PURAIN

Filtr dešťové vody pro instalaci do nádrže, s unikátním patentovaným samočištěním…

Získejte informace o produktu

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou výrobky pro komplexní řešení dešťových vod a šedých vod v domácnostech nyní až s 50% dotací " Dešťovka " . Pokud žijete v Brně, můžete získat dokonce až 75% dotaci! Vyplňte prosím vstupní dotazník na základě, kterého Vám vyhotovíme nabídku šitou na míru vašemu objektu včetně zpracování odborného posudku.

Filtry dešťové vody AS-PURAIN, svým tvarem simulují hydraulický vodní skok, který je známý z přírody. Filtry jsou dodávány pro střešní plochy od 60 až přes 6000m 2 . Díky principu vodního skoku se filtry čistí samovolně. Vzorem pro návrh filtru AS-PURAIN se pro nás stala samotná příroda. Téměř v každém říčním proudu můžete pozorovat, jak vodní skok funguje. Jedná se o přechod proudu o volné hladině z bystřinného do říčního proudění. Voda plynule proudí přes kámen, který je vlivem dlouholetého působení proudu vody hladce zaoblený. Za ním následuje skok, ve kterém zpravidla vzniká rotující vodní válec. Díky zvýšené energie vody ve vodním válci jsou pak unášeny lehké i těžší částice proudem vody do další části filtru.

Pro různé typy objektů jsou k dispozici následující typy AS-PURAIN filtrů pro dešťovou vodu:
• AS-PURAIN PR 100 - použití pro rodinný dům - filtr včetně zpětné klapky, jako ochrany proti malým zvířatům a skimmer pro odtah plovoucích nečistot,
• AS-PURAIN PR 100 o.R. - použití pro rodinný dům - včetně skimmeru pro odtah plovoucích nečistot,
• AS-PURAIN PR 150 do PR 400 - použití pro průmyslové provozovny a veřejné nebo obchodní domy.

Nejvyšší kvalita vody

Filtr AS-PURAIN je určen k filtrování dešťové vody, kterou zachytáváme ze střech budov do akumulační nádrže pro její další využití. Zachycená dešťová voda, která je zbavena nečistot pomocí filtru AS-PURAIN dosahuje vynikající kvality. Vodu lze dále využívat pro splachování toalet, zavlažování zahradních ploch, pračky. Mnoho dalších využití se najde například v provozovnách.

Využíváním měkké dešťové vody šetříte spotřebu pracích prostředků. Měkká voda je také šetrná k napojeným zařízením, které jsou méně zanášeny vápennými usazeninami (kalcifikace) a také je to nejlepší zdroj vody pro Vaše rostliny a zahradu.

Robustní síto ve filtru AS-PURAIN je prakticky nezničitelné a není třeba ho měnit po celou životnost filtru. Jeho lichoběžníkový tvar zabraňuje usazování nečistot a zanášení síta. Nečistoty na vodní hladině v akumulační nádrži dešťové vody jsou stahovány pomocí skimmeru, který je integrován přímo ve filtru AS-PURAIN. Filtr typu AS-PURAIN PR 100 obsahuje vždy zpětnou klapku. Tato klapka zabraňuje zpětnému vzdutí špinavé vody z odtokového kanálu a vniknutí malých zvířat kanalizací do akumulační nádrže.

Samočistící filtr s účinností 98%

Slabé a mírné srážky představují 97% z celkového podílu ročních srážek. Proto je důležité, aby byl filtr vhodně navržen pro zachycení co nejvíce dešťové vody z těchto srážek.

filtr_01

Silné dešťové srážky a přívalové deště, které se objevují 4-10 krát do roka, tvoří asi jen 3% podílu z celkových ročních srážek. Filtr AS-PURAIN je navržen tak, aby využil tyto krátkodobé intenzivní srážky k samočisticímu efektu. Silný proud vytvoří ve filtru AS-PURAIN vodní válec, který je z přírody známý jako vodní skok.

filtr_02

Při přívalových deštích je vodní válec v AS-PURAIN filtru tak silný, že vyplaví všechny nečistoty nahromaděné na mřížce filtru. Díky tomuto efektu vodního skoku se filtr pravidelně samovolně vyčistí. To znamená pro uživatele méně náročnou údržbu v porovnání s ostatními filtračními systémy. Samočisticí účinnost AS-PURAIN filtru dosahuje 98%.

Dimenzování

Obecně je velikost filtru vybírána na základě průměru sběrného potrubí dešťové vody. Pokud je teda například průměr potrubí 100 mm volí se AS-PURAIN PR 100.Pokud není průměr plánovaného potrubí znám, lze velikost filtru vyčíst z níže uvedené tabulky poskytující přehled o průměrech sběrných dešťových potrubí, která počítá s průměrnou intenzitou deště R = 300 l/s/ha a sklonem odtoku 1,5 %. Součinitele odtoku vyjadřují snížení průtoku vlivem použitého materiálu střechy. Nejčastěji používané materiály šikmých střech (kov, sklo, břidlice, pálená taška, lepenka) vykazují součinitel odtoku 0,8-1,0. Zelené střechy se sklonem do max 25 % mají součinitel odtoku 0,5.

AS-PURAIN - dimenzování

Technické údaje

AS-PURAIN PR100 technické údaje

AS-PURAIN PR 150 S, PR 150-200 S

AS-PURAIN PR150-400 technické údaje

AS-PURAIN PR150-400 HD technické údaje

Uživatelsky nenáročný systém pro údržbu, montáž a instalaci.

Díky samočisticímu efektu pomocí vodního válce a robustního filtračního síta je údržba filtru AS-PURAIN, ve srovnání s jinými filtračními systémy pro dešťovou vodu, nenáročná na údržbu. Jestliže se přesto hromadí voda v usazovacím prostoru filtru, vyčištění síta může trvat jen několik sekund. Pro vyšší efektivitu lze využít vysokotlakého čističe pro odplavení nečistot v usazovacím prostoru. Poté jednoduše vyjmeme filtrační mřížku z filtru a plochu síta očistíme.

U filtrů, které jsou vestavěny do těžce přístupných míst, doporučujeme osadit doplňkovou sadu s tryskami pro zpětný proplach PR-100-RSDS. Oplach může být prováděn manuálně pomocí ručního ventilu nebo automaticky pomocí časové řízeného ventilu.

Systémy pro využití dešťové vody

Nejlepší místo pro instalaci filtru AS-PURAIN je přímo v akumulační nádrži dešťové vody. Není nutné budovat další šachtu. Všechny části střechy tak mohou být napojeny na jeden jediný společný filtr dešťové vody. Filtr může být s výhodou použit i jako přepad akumulační nádrže díky integrovanému skimmeru. Díky malému výškovému rozdílu hladin ve filtru, ale také díky malým stavebním rozměrům, lze umístit filtr AS-PURAIN do většiny stávajících akumulačních nádržích.

Instalování filtru do systému akumulace dešťových vod

Zde jsou uvedeny některé příklady instalace filtru pro dešťové vody v akumulačních nádržích:

Filtr AS-PURAIN pro dešťovou vodu PR100
instalovaný v plastové nádrži u rodinného domku

Filtr AS-PURAIN pro dešťovou vodu PR150
instalovaný v betonové nádrži u průmyslového objektu.

AS-PURAIN 01 AS-PURAIN 02

AS-PURAIN reference

V roce 2001 byl výrobek AS-PURAIN, filtr pro dešťové vody se samočisticím efektem, patentován a uveden na trh. Od té doby bylo nainstalováno více než 20.000 kusů vestavěných filtrů. Filtr AS-PURAIN se stal jedničkou ve filtračních technologiích pro dešťové vody, díky svému systému vodního skoku, který je dobře znám z přírody všude kolem nás.

E-shop

Filtr na dešťovou vodu AS-PURAIN

Ke stažení

PDF

Projekční a instalační podklady

PDF 1,3 MB, 14. 4. 2015
PDF

Srovnání filtrů

PDF 899 kB, 6. 8. 2013
DWG

AS-PURAIN_100

DWG 259 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_150

DWG 109 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_200

DWG 108 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_300

DWG 107 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_400

DWG 107 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_HD_150

DWG 111 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_HD_200

DWG 114 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_HD_300

DWG 116 kB, 10. 10. 2013
DWG

AS-PURAIN_HD_400

DWG 115 kB, 10. 10. 2013

Články

Webinář: Propustné zpevněné plochy

Webinář se zaměřuje na design a implementaci zpevněných ploch s důrazem na efektivní hospodaření s dešťovou vodou.

27. 2. 2024

Předběžná opatrnost a chlorování srážkových vod

Jak je to s chlorováním vod? Kdy může být prospěšné a kdy nikoliv?

1. 2. 2024

Pořídili jste si nádrž na dešťovou vodu bez vystrojení?

Nevadí, nabízíme Vám komplexní balíček technologie AS-RAINSET HOME.

11. 1. 2024

Zelený a udržitelný trávník se zatravňovací dlažbou AS-TTE ROŠT

AS-TTE ROŠT je jedním z nejlepších zatravňovacích roštů, který skutečně umožňuje trávě růst

27. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak absurdní je splachovat pitnou vodou? Ne? My ano...

19. 11. 2023

Chytré čerpací stanice s úsporou el. energie

Jednotky AS-RAINMASTER jsou čerpací stanice s integrovaným systémem pro přepojení na vodovodní řád v případě nedostatku dešťové vody.

9. 11. 2023

Úprava dešťové vody na vodu pitnou

V areálu Sázava Logistics Park u dálnice D1 byla zprovozněna první a jediná úpravna dešťové vody na pitnou v České republice.

2. 11. 2023

Zatravněné parkoviště u rodinného domu

Řešíte úpravu vjezdu do domu, zpevnění parkovacího stání či jiných ploch na vašem pozemku a nechcete mít kolem domu jen beton? Pan Ondřej sepsal svoje zkušenosti s instalací AS-TTE ROŠTu.

17. 10. 2023