Provozní a monitorovací jednotka AS-RAINMASTER ECO

Zařízení s plně automatizovaným řízením a monitorováním kombinované s čerpadlem a kontrolním panelem pro využívání dešťové a pitné vody…

Získejte informace o produktu

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou výrobky pro komplexní řešení dešťových vod a šedých vod v domácnostech nyní až s 50% dotací " Dešťovka " . Pokud žijete v Brně, můžete získat dokonce až 75% dotaci! Vyplňte prosím vstupní dotazník na základě, kterého Vám vyhotovíme nabídku šitou na míru vašemu objektu včetně zpracování odborného posudku.

Optimalizované zařízení pro využití dešťové vody v rodinném domě

AS-RAINMASTER ECO je plně automatická provozní a monitorovací jednotka s čerpadlem, ovládáním a s integrovaným automatickým doplňováním pitné vody. Jednotka může být instalována ve sklepě, v garáži nebo v přízemní technické místnosti každého rodinného domu. Dešťová voda je do jednotky čerpána z akumulační nádrže, přes nasávací hadici, a je dále rozvedena až k zahradnímu zavlažování, toaletě nebo k plnění pračky. Pokud není v akumulační nádrži dostatek dešťové vody, jednotka AS-RAINMASTER ECO automaticky přepne na zásobování pitnou vodou z řádu, takže se nikdy nestane, že byste byli bez zdroje vody.

Nejúspornější zařízení na světě využívající dešťovou vodu

V průměrném srovnání s ostatními zařízeními na dešťovou vodu šetří AS-RAINMASTER ECO efektivně 75% energie. Prostřednictvím výrobku AS-RAINMASTERu ECO jsme se vydali novou a inteligentní cestou. Výkon membránových čerpadel u AS-RAINMASTER ECO je optimálně přizpůsoben typickým domácím spotřebičům.

Ekonomické šetření vody

O ekologickém přínosu využívaní dešťové a šedé vody nemůže být pochyb. AS-RAINMASTER ECO pomáhá mnoha způsoby, využít tyto vody také ekonomicky. Významně nízká spotřeba energie a také nižší pořizovací cena v porovnání s obdobnými zařízeními pro využití dešťových vod, dělá z jednotky velmi kladně hodnocený výrobek. S jednotkou AS-RAINMASTER ECO bude teď využití dešťové a šedé vody ekonomičtější.

Tichý provoz

Hlučnost vícestupňového odstředivého čerpadla dosahuje asi 65 dB(A). Jednotka AS-RAINMASTER ECO je velmi tichá. Její hlučnost se pohybuje kolem 48 dB(A). To znamená, že prakticky snižuje emisi hluku. V minulosti byla hlučnost čerpadla dešťových vod tak vysoká, že jeho instalace do vnitřních prostor rodinného domu nebyla vůbec možná. To se mění s příchodem zařízení pro využití dešťové vody RAINMASTER ECO.

Odpovídající design a promyšlená ergonomie

Jednotka AS-RAINMASTER ECO pro využití dešťové vody se prezentuje jednoduchou elegancí.

Technické detaily

Uživatelsky nenáročný systém pro údržbu, montáž a instalaci

Montáž jednotky AS-RAINMASTER ECO je velmi jednoduchá. Jednotka je navržena tak, aby mohla být instalována na stěnu. Membránové čerpadlo uvnitř jednotky AS-RAINMASTER ECO může běžet na sucho a není tedy potřeba jej před prvním spuštěním zavodňovat. Díky tomu je uvedení jednotky do provozu velmi snadné a komfortní.

Systémové využití dešťové vody

Jednotka AS-RAINMASTER ECO může být použita téměř pro všechny typy akumulačních nádrží pro dešťové vody. S výhodou ji lze instalovat do novostaveb nebo při rekonstrukci stávajících rodinných domů. Také u zařízení pro využívání šedé vody nebo jiných systémů je možné jednotku AS-RAINMASTER ECO použít k zásobování spotřebičů.

AS-RAINMASTER ECO - využívání dešťové a pitné vody 1 jednotka AS-RAINMASTER ECO
2 přípojka na pitnou vodu
3 expanzní nádržka na výtlačném potrubí
4 tlakové potrubní vedení ke spotřebičům
5 hladinový snímač (plovák)
6 sací potrubní trasa pro vyčištěné šedé vody
7 nouzový přepad
8 nátok šedých vod
9 nouzový přepad zařízení pro šedé vody
AS-RAINMASTER ECO - pro využívání dešťové a pitné vody

1 jednotka AS-RAINMASTER ECO pro využití dešťové vody
2 přípojka na pitnou vodu
3 expanzní nádržka na výtlačném potrubí
4 tlakové potrubní vedení ke spotřebičům
5 hladinový snímač (plovák)
6 sací potrubní trasa
7 nouzový přepad
8 filtr dešťové vody - AS-PURAIN
9 plovoucí sací filtr
10 uklidňovací systém přitékající vody
11 ochranné potrubí pro sací potrubní trasu a kabel hladinového snímače
12 nátok dešťové vody
13 stěnová průchodka

Bezpečnost na prvním místě

Čerpadla, ovládání a hladinový snímač jednotky AS-RAINMASTER ECO běží pod nízkým napětím pro vyšší bezpečnost. Napájení jednotky má všechny potřebné mezinárodně uznávané certifikáty.

Alternativně lze jednotku AS-RAINMASTER ECO také provozovat přímo z napájecího zdroje stejnosměrného napětí (24V), jako je například u fotovoltaických systémů.

V jednotce AS-RAINMASTER ECO je zamezeno úniku užitkové vody do vody pitné. Zařízení bylo testováno a certifikováno v německých autorizovaných zkušebnách, kde byla kvalita a bezpečnost podrobena nejpřísnějšímu testování.

Příslušenství

AS-RAINMASTER ECO-FS
Světelný indikátor stavu hladiny, který je navržen a vyroben speciálně pro použití do jednotky AS-RAINMASTER ECO. Díky tomu budete mít výšku hladiny ve vaší akumulační nádrži stále na očích. Sací garnitura Sací hadice

AS-RAINMASTER ECO - reference

AS-RAINMASTER ECO pomáhá šetřit vodou ve stále více zemích světa. Během prvního roku od uvedení na trh si už jednotku pořídilo více než 1500 spokojených zákazníků, kteří ušetří se zařízením AS-RAINMASTER ECO velké množství vody a energie.

E-shop

Čerpací jednotka AS-RAINMASTER ECO

Ke stažení

PDF

AS-RAINMASTER ECO - návod

PDF 1,4 MB, 24. 3. 2016
PDF

AS-RAINMASTER FAVORIT - návod

PDF 6,7 MB, 24. 3. 2016
DWG

AS-RAINMASTER_ECO

DWG 441 kB, 17. 10. 2013
DWG

AS-RAINMASTER_FAVORIT

DWG 267 kB, 17. 10. 2013

Články

Ohlédnutí za festivalem architektury

Festival architektury se těší z čím dál vyšší návštěvnosti, což nás, jakožto partnery, velmi těší.

7. 5. 2024

Webinář: Propustné zpevněné plochy

Webinář se zaměřuje na design a implementaci zpevněných ploch s důrazem na efektivní hospodaření s dešťovou vodou.

27. 2. 2024

Předběžná opatrnost a chlorování srážkových vod

Jak je to s chlorováním vod? Kdy může být prospěšné a kdy nikoliv?

1. 2. 2024

Pořídili jste si nádrž na dešťovou vodu bez vystrojení?

Nevadí, nabízíme Vám komplexní balíček technologie AS-RAINSET HOME.

11. 1. 2024

Zelený a udržitelný trávník se zatravňovací dlažbou AS-TTE ROŠT

AS-TTE ROŠT je jedním z nejlepších zatravňovacích roštů, který skutečně umožňuje trávě růst

27. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak absurdní je splachovat pitnou vodou? Ne? My ano...

19. 11. 2023

Chytré čerpací stanice s úsporou el. energie

Jednotky AS-RAINMASTER jsou čerpací stanice s integrovaným systémem pro přepojení na vodovodní řád v případě nedostatku dešťové vody.

9. 11. 2023

Úprava dešťové vody na vodu pitnou

V areálu Sázava Logistics Park u dálnice D1 byla zprovozněna první a jediná úpravna dešťové vody na pitnou v České republice.

2. 11. 2023

Zatravněné parkoviště u rodinného domu

Řešíte úpravu vjezdu do domu, zpevnění parkovacího stání či jiných ploch na vašem pozemku a nechcete mít kolem domu jen beton? Pan Ondřej sepsal svoje zkušenosti s instalací AS-TTE ROŠTu.

17. 10. 2023