Všeobecné informace

Co způsobuje tvorbu vodního kamene?

Vodní kámen jsou usazeniny (sloučeniny) které vytváří vápník a hořčík obsažený ve vodě. Tvrdost vody je potom dána množstvím těchto prvků ve vodě. Tzn. čím větší množství těchto prvků tím vyšší tvrdost vody a zároveň vyšší tvorba vodního kamene.

Chcete se zbavit vodního kamene?

Existuje mnoho způsobů, které se snaží více či méně zabránit tvorbě vodního kamene. Jediným osvědčeným způsobem, který to skutečně dokáže je tzv. iontová výměna. Iontoměniče neboli změkčovací filtry se dnes běžně používají v průmyslu (potravinářský průmysl, teplárenství a další). Naší snahou je nabídnout Vám to, co Vám skutečně přinese užitek a hlavně ušetří peníze.

Jak fungují změkčovací filtry (iontoměniče)?

Jedná se o jednoduchou výměnu iontů Vápníku a Hořčíku za ionty Sodíku. Tím jsou z vody odstraněny prvky způsobující tvorbu vodního kamene. Složení vody po takovéto úpravě je samozřejmě zdravotně nezávadné a splňuje veškeré hygienické limity. Pro pití se pak změkčená voda „ředí“ v určitém poměru surovou vodou a by se dosáhlo minimální hygienické tvrdosti. Změkčovací filtr (změkčovač) se instaluje na hlavní přívod vody a tím je zajištěna úprava vody v celém objektu. O vlastní výměnu iontů se stará iontoměničová náplň, kterou tvoří umělá pryskyřice. Tato náplň na sebe při průtoku vody váže ionty Vápníku a Hořčíku a místo nich uvolňuje do vody Sodík.

Co Vám pořízení změkčovače přinese?

Úsporu peněz:

Změkčovače účinně zabraňují tvorbě vodního kamene a tím ochrání Vaše potrubí, myčky, pračky, kávovary, kotle, bojlery, vodovodní baterie a sanitární keramiku. Jinými slovy pokud se netvoří vodní kámen nevznikají tepelné ztráty (tzn. jsou nižší náklady na ohřev vody) a ušetří se na opravách, výměnách a údržbě (odstraňování vodního kamene). Dále praní v měkké vodě snižuje spotřebu pracích prášků (rozpustnost pracích prášků v měkké vodě je výrazně vyšší). A v neposlední řadě klesá i spotřeba čistících prostředků protože není co odstraňovat.

Lepší vzhled:

Změkčovač se postará o to, že Vaše koupelna, kuchyně, koupelna a toaleta budou čistější a pěknější bez usazenin vodního kamene na bateriích a sanitární keramice. Zmizí i povlaky a zaschlé kapky vody z obkladů a nádobí.

Pohodlí:

Dejte si vanu, nebo sprchu s měkkou vodou a pocítíte ten rozdíl, budete mít hladší a nevysušenou pokožku. Také prádlo bude lépe vyprané a jemnější po praní v měkké vodě.

Změkčovače:

  • účině odstraňuje vodní kamen a snižuje tvrdost
  • estetický design
  • nízké provozní náklady
  • plně automatické řízení regenerace elektronickou jednotkou
  • vizuální kontrola cyklu na displeji
  • kvalitní filtrační hmoty s životností 8 až 15 let.
  • možnost naprogramování optimalizace spotřeby regenerační soli
 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required