Koupací sezóna pomalu končí – připravte se na zazimování bazénu včas!

Datum: 6.9.2014
Jakmile se na podzim ochladí, skončí koupací sezóna, ale ne péče o bazén. Je třeba provést několik úkonů, které Vám v příští sezóně zjednoduší další zprovoznění bazénu.

Jakmile se na podzim ochladí, skončí koupací sezóna, ale ne péče o bazén. Je třeba provést několik úkonů, které Vám v příští sezóně zjednoduší další zprovoznění bazénu. Z naší nabídky bazénové chemie Krystalpool je pro zazimování určen přípravek ZAZIMOVAČ, který zamezuje tvorbě řas a usazenin při nízkých teplotách během zimní přestávky a díky svým vlastnostem ulehčí jarní čištění bazénu.

Co je (ve zkratce) třeba udělat?

Zazimování bazénu je ideální realizovat v době, kdy teplota bazénové vody klesne pod 10°C, a to z důvodu, že se v bazénové vodě snižují procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů na minimum. Doporučuje se, aby byla bazénová voda při zazimování bazénu čistá a s upraveným pH.

Na konci koupací sezóny tedy nejprve odpustíme vodu pod skimmer a zpětné trysky. Stěny důkladně očistíme, vysajeme dno a do zbytku vody, která zůstala v bazénu, přidáme tekutý přípravek ZAZIMOVAČ. Přípravek nezabrání zamrznutí vody v bazénu - k zabránění poškození stěn je vhodné použít speciální ledové polštáře nebo polystyrénové desky. Po zakrytí plachtou je bazén připraven na zimu.

zazimovač bazén

Jak se Zazimovač používá?

Ideální je, aby voda v bazénu byla čistá a správně upravená. Proto je třeba před přidáním přípravku ZAZIMOVAČ upravit pH vody (na 6,8 -7,6 přípravky pH MINUS nebo pH PLUS), v případě tvrdé vody navíc použít i přípravek SNÍŽENÍ TVRDOSTI (vše dle návodů uvedených na těchto přípravcích). Hladina vody v bazénu se sníží pod skimmer a vratné trysky.

Přípravek ZAZIMOVAČ se dávkuje v množství 1 litr přípravku na 20 m³ vody - odměřená dávka se naředí vodou v poměru 1:9 a naředěný roztok se rovnoměrně rozlije podél celého okraje bazénu. Následně se bazén přikryje a zabezpečí podle pokynů výrobce bazénu.

Podle objemu vody v bazénu si můžete vybrat z balení o objemu jeden nebo tři litry. Více na http://eshop.asio.cz/kategorie/bazenova-chemie/zazimovace/.

Mgr. Petra Kaderková

 

Kontakty

ASIO, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required