Průmyslové čištění vzduchu ve Skandinávii

24. 1. 2019

Čištění vzduchu

Spolupracujeme přitom s firmami, které jsou špičkou ve svém oboru, ať už je to v rámci České republiky nebo v zahraničí.

Pro našeho dlouholetého skandinávského partnera jsme vyrobili a dodali velký nadzemní filtr umístěný v zařízení pro zpracování elektrárenského popela. Toto zařízení je součástí velkého průmyslového závodu pro zpracování nebezpečných odpadů umístěném na samostatném ostrově v Norsku. Dopravu zaměstnanců i kamionů na ostrov zabezpečuje trajekt, který neustále pendluje mezi blízkou pevninou a ostrovem.

Samotný filtr sestává z válcové nadzemní samonosné nádoby s vnitřní vestavbou, která byla v místě instalace naplněna aktivním uhlím. Přivedený vzduch je velkokapacitními ventilátory vháněn do filtru, následně prochází vrstvou aktivního uhlí, kde je zbaven prachu a ostatních nečistot. Údržba filtru a výměna náplně probíhá v pravidelných dvoutýdenních intervalech prostřednictvím dvou kontrolních otvorů umístěných ve stěně nádoby. Navzdory takřka nepřetržitému provozu ve složitých pracovních podmínkách pracuje filtr bez problémů a k maximální spokojenosti provozovatele.

ASIO NEW válcový filtr

Nadzemní válcový filtr pro čištění vzduchu

Pytle s elektrárenským popelem čekající na zpracování

Ing. Petr Straka