Uhlíková neutralita, snižujeme produkci CO2 ... sprchové výměníky

19. 9. 2023

Recyklace vody & energie

Jedná se o aktuálně skloňované téma ve všech odvětvích, které nás napadne. Je nutné se nad tímto tématem zamýšlet a svou činností přispívat k uhlíkové neutralitě, tedy snižovat produkci CO2. Pro mnoho z nás to zní neuchopitelně a vlastně co si před tím mám představit? Za každým produktem, činností hledejte nějakou spotřebu energie a tím i uhlíkovou stopu.

 

I za takovou relativně běžnou a obyčejnou věcí, jako je sprcha, osprchování se teplou vodou najdeme spotřebu energie, a tedy i produkci CO2 na výrobu této energie. A proto, i když se majoritně věnujeme vodě, tak rozšiřujeme naši působnost v oblasti energií, ale pořád blízké vodě. Již delší dobu se věnujeme rekuperaci energie z odpadních vod a připravili jsme pro Vás konkrétně řadu sprchových výměníků.

sprchový výměník

Princip funkce výměníku tepla

Teplá odpadní voda ze sprchy předehřívá studenou pitnou vodu např. z 10 °C na 27 °C a ta je přiváděna do sprchového koutu (a ke zdroji tepla). Odpadní a pitnou vodu odděluje dvojitá stěna výměníku.

Nabízíme jednoduchou a příjemnou možnost chovat se odpovědně, výsledkem nám bude dobrý pocit, plnější peněženka a v první řadě budeme krůček blíže k uhlíkové neutralitě. Pojďme instalovat výměník!!

Bc. Václav Kučera

Výměník do koupelny AS-DRAINCHANNEL - ASIO
Výměník do koupelny AS-SHOWER PIPE - ASIO