Výměník do koupelny AS-SHOWER PIPE

Se sprchovou trubkou AS-SHOWER PIPE využijete energii, kterou potřebujete ke sprchování, jednoduše víckrát. Ušetříte až 65 % energie při sprchování!…

Získejte informace o produktu

Dvojitá radost ze sprchování, to je trubkový výměník. S trubkou SHOWER PIPE využijete spotřebovanou energii na sprchování vícekrát. Jedná se o efektivní rekuperaci tepla z vody při sprchování. Trubkový výměník se především vyznačuje svoji vysokou účinností a materiálové provedení zajišťuje odolnost proti korozi a vnějším vlivům. Při správné instalaci je výměník bezúdržbový. Aplikace sprchového výměníků Vám zvýší energetickou efektivitu budovy a má kladný vliv na třídu energetické náročnosti budovy.

Produkt splňuje požadavky programu Nová zelená úsporám, Podoblast podpory C.7 – Využití tepla z odpadní vody , financované ministerstvem životního prostředí ČR.

Výhody

- úspora energie
- vysoká účinnost
- odolný nekorudující materiál
- snadná instalace
- vysoký výkon bez údržby
- snížení energetické náročnosti budov

koupelnový výměník AS-SHOWER PIPE tabulka

Proč přemýšlet na rekuperací tepla?

Průměrná spotřeba energie na sprchování na osobu dosahuje např. v České republice přibližně 90 m3 zemního plynu za rok. Z tepla, které se vyrobí na sprchování, využijete ale jen 20 až 25 %. Největší část tepla odteče pryč do kanalizace. S naší trubkou „AS-SHOWER PIPE“ můžete znovu využit velkou část odpadního tepla. Sprchová trubka přitom využívá teplo odpadní vody přímo k předehřívání studené vody. Svou spotřebu elektřiny, plynu nebo jiného paliva při sprchování tak můžete snížit na polovinu bez ztráty komfortu, a to plně automaticky během sprchování.

Jak funguje rekuperace tepla?

Rekuperace tepla obsaženého v odtékající vodě ze sprchování se uskutečňuje na protiproudém principu předáni tepla. Odtékající voda stéká gravitaci v tenké vrstvě po vnitřní stěně trubkového výměníku tepla. Teplo odtékající vody při sprchování se přitom předává studené vodě proudící v protiproudu vzhůru. Ta je oddělena dvojitou stěnou výměníku od odtékající vody. Voda ohřáta z cca 10°C na cca 27°C proudí na „studenou stranu“ směšovací baterie (a k ohřívači vody) a spotřeba energie se tak velmi pohodlně a jednoduše sníží.

Princip funkce výměníku tepla

Teplá odpadní voda ze sprchy předehřívá studenou pitnou vodu např. z 10°C na 27°C a ta je přiváděna do sprchového koutu (a ke zdroji tepla). Odpadní a pitnou vodu odděluje dvojitá stěna výměníku.

Snadná instalace sprchové trubky

Sprchová trubka „AS-SHOWER PIPE“ funguje nezávisle na druhu a uspořádaní sprchovacího zařízeni. Proto se optimálně hodí pro použití v budovách všeho druhu – starších i novostavbách. Předpokladem pro instalaci je dostatek místa pod sprchou, např. obytné poschodí nebo suterén. Sprchovou trubku „AS-SHOWER PIPE“ je možné spojit se zdrojem tepla a sprchou různými způsoby, ale nejlepší účinnost je dosažena, když zdroj tepla i studena strana směšovací armatury jsou napojeny skrze výměník. Termostatická směšovací armatura není bezpodmínečně nutná, zajišťuje ale komfortní provoz konstantní teploty při sprchování.

Ke stažení

PDF

Návod k montáži AS-SHOWER PIPE

PDF 1,4 MB, 11. 8. 2023

Články

Netradiční řešení sanitace městské čtvrti Chytré Líchy

Při řešení byl kladen důraz na význam hledání trvale udržitelných a odolných řešení, která berou v úvahu ekologické, ekonomické a sociální aspekty, a to včetně adaptace na sucho a redukce uhlíkové stopy.

21. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak absurdní je splachovat pitnou vodou? Ne? My ano...

19. 11. 2023

Úprava dešťové vody na vodu pitnou

V areálu Sázava Logistics Park u dálnice D1 byla zprovozněna první a jediná úpravna dešťové vody na pitnou v České republice.

2. 11. 2023

Jak reálně přispět ke snížení potřeby pitné vody? Hlavně efektivně a bezpečně

Díky vyspělosti naší společnosti máme možnosti, jak se chovat šetrně a odpovědně k vodě, jakožto hlavnímu zdroji nutného k životu.

31. 10. 2023

Recyklace vyčištěných komunálních vod

Víte, kde by se dala využít recyklovaná voda? A jak vlastně vodu recyklovat? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem novém webináři

30. 10. 2023

Spočítali jsme, kolik je možné ušetřit při sprchování

Instalací výměníku ke sprchovým koutům nejen ušetříte peníze, ale chováte se i ekologicky, snižujete produkci skleníkových plynů, a to se počítá!

29. 9. 2023

Uhlíková neutralita, snižujeme produkci CO2 ... sprchové výměníky

I za takovou relativně běžnou a obyčejnou věcí, jako je sprcha, osprchování se teplou vodou najdeme spotřebu energie, a tedy i produkci CO2 na výrobu této energie.

19. 9. 2023

Hormony, pesticidy, antibiotika. Brněnští vědci vyvinuli technologii na čištění odpadních vod. Chybí ale legislativa.

Recyklace vody z čistíren je v jižní Evropě nebo v Izraeli běžná věc. Využívá se v průmyslu, zemědělství nebo i v domácnostech.

22. 8. 2023

Sprchové výměníky, které spoří peníze

V době turbulentních cen energií a stále vysoké inflace řeší většina lidí, jak nejlépe investovat svoje úspory.

15. 8. 2023

Recyklace vod ... aneb podzim 2022

Podzimní semináře – originální, čas šetřící forma, renomovaní přednášející, nejnovější informace a zkušenosti ze zahraničí, aktuální a kontraverzní téma.

22. 11. 2022

Recyklace odpadních vod v českých podmínkách

Příspěvek popisuje současný stav – věcný i legislativní co se týká problematiky recyklace vod.

8. 11. 2022

Recyklace vod v USA, Polygon recyklace vod

Následující přednáška pana RNDr. Mgr. Michala Bittnera, PhD. na téma recyklace vod vás nejprve zavede do Spojených států amerických, kde recyklace vody z odtoku z ČOV je zcela běžnou záležitostí.

4. 10. 2022

Recyklace odpadních vod, cíle udržitelného rozvoje a stav v České republice

Vodní zdroje představují zásadní předpoklad pro jakoukoliv činnost, a to nejenom z hlediska jejich dostupnosti, ale i jejich kvality.

21. 6. 2022

Realizace "recyklace odpadních vod z recyklace plastů"

Podívejte se na video z realizace "recyklace odpadních vod z recyklace plastů".

31. 5. 2022

Žďár začal recyklovat vodu z bazénů. Ušetří tak stovky kubíků i tisíc - iDNES.cz

Dosud končilo 50 kubíků použité „koupací“ vody o teplotě 28 stupňů ... je to v součtu skutečně výrazná úspora,“ uvedl starosta Martin Mrkos.

5. 4. 2022

Voda pro modro-zelenou infrastrukturu

Asi už se dnes všichni shodnou na tom, že je třeba bojovat proti tepelným ostrovům ve městech, protože mohou v blízké budoucnosti učinit města v letních dnech neobyvatelná.

23. 11. 2021

Žďár začne recyklovat vodu v bazénu, do kanalizace teklo 50 kubíků denně

Každý den, kdy je v provozu Relaxační centrum ve Žďáře nad Sázavou, skončí v kanalizaci padesát kubíků teplé vody z tamních bazénů.

15. 11. 2021

Recyklace vod z praní bazénových filtrů

Zásadní technologie pro úsporu vody, nákladů na její ohřev a zlepšení její kvality prakticky ve všech směrech s návratností investice od dvou let.

12. 10. 2021

Webinář "Recyklace bazénových a průmyslových odpadních vod"

Máme pro vás nový webinář na téma "Recyklace bazénových a průmyslových odpadních vod pomocí membránových technologií (bazény, průmysl)".

28. 5. 2021

Recyklace vod v průmyslu

O recyklaci vod v průmyslu se začala zajímat i Česká televize. Potěšilo nás, že nás oslovili a mohli jsme k tématu něco říct veřejnosti.

21. 5. 2021

strana: 1