Výměník do koupelny AS-DRAINCHANNEL

Se sprchovým žlabem „AS-DRAINCHANNEL“ využijete energii, kterou potřebujete ke sprchování, jednoduše víckrát. Ušetříte až 56 % energie při sprchování!…

Získejte informace o produktu

Dvojitá radost ze sprchování, to je odtokový žlab s výměníkem. Se žlabem AS-DRAINCHANNEL využijete spotřebovanou energii na sprchování vícekrát. Jedná se o efektivní rekuperaci tepla z vody při sprchování. Odtokový žlab s výměníkem se vyznačuje svoji vysokou účinností, kvalitním materiálovým provedením, které zajišťuje odolnost proti korozi a vnějším vlivům. Díky své konstrukci je prakticky aplikovatelný všude, kde by se instaloval standardní odtokový žlab. Údržba je velmi jednoduchá. Aplikace sprchového výměníků Vám zvýší energetickou efektivitu budovy a má kladný vliv na třídu energetické náročnosti budovy.

Produkt splňuje požadavky programu Nová zelená úsporám, Podoblast podpory C.7 – Využití tepla z odpadní vody , financované ministerstvem životního prostředí ČR.

Výhody

- úspora energie
- vysoká účinnost
- odolný nekorudující materiál 3 vhodné k téměř každé sprše 3 jednoduchá údržba
- snížení energetické náročnosti budov

koupelnový výměník AS-DRAINCHANNEL tabulka

Proč přemýšlet na rekuperací tepla?

Průměrná spotřeba energie na sprchování na osobu dosahuje např. v České republice přibližně 90 m3 zemního plynu za rok. Z tepla, které se vyrobí na sprchování, využijete ale jen 20 až 25 %. Největší část tepla odteče pryč do kanalizace. S naším žlabem „AS-DRAINCHANNEL“ můžete znovu využit velkou část odpadního tepla. Žlab přitom využívá teplo odpadní vody přímo k předehřívání studené vody. Svou spotřebu elektřiny, plynu nebo jiného paliva při sprchování tak můžete snížit na polovinu bez ztráty komfortu, a to plně automaticky během sprchování.

Jak funguje rekuperace tepla?

Rekuperace tepla obsaženého v odtékající vodě ze sprchování se uskutečňuje na protiproudém principu předáni tepla. Odtékající voda stéká gravitaci v tenké vrstvě po vnitřní stěně trubkového výměníku tepla. Teplo odtékající vody při sprchování se přitom předává studené vodě proudící v protiproudu vzhůru. Ta je oddělena dvojitou stěnou výměníku od odtékající vody. Voda ohřáta z cca 10 °C na cca 27 °C proudí na „studenou stranu“ směšovací baterie (a k ohřívači vody) a spotřeba energie se tak velmi pohodlně a jednoduše sníží.

Princip funkce výměníku tepla

Teplá odpadní voda ze sprchy předehřívá studenou pitnou vodu např. z 10 °C na 27 °C a ta je přiváděna do sprchového koutu (a ke zdroji tepla). Odpadní a pitnou vodu odděluje dvojitá stěna výměníku.

Snadná instalace sprchového žlabu

Sprchový žlab „AS-DRAINCHANNEL„ má i včetně výměníku tepla velmi nízkou vestavnou výšku a jeho instalace se uskuteční jednoduše v úrovni podlahy do roviny s dlažbou sprchy. Mimo provedení pro volné umístění do podlahy. Sprchový žlab „AS-DRAINCHANNEL“ je možné spojit se zdrojem tepla (kotlem nebo zásobníkem tepla) a sprchou různými způsoby. Termostatická směšovací armatura není bezpodmínečně nutná, zajišťuje ale komfortní provoz.

Provoz se snadnou údržbou

Sprchový žlab „AS–DRAINCHANNEL“ se dá velmi snadno čistit. Po odstranění vrchního krytu z ušlechtilé oceli se dá rozdělovací deska snadno vyjmout a vypláchnout. Spirálový výměník tepla je pak přímo přístupný pro čištění. V případě potřeby se dá výměník tepla snadno osprchovat nebo také vyčistit kartáčem.

Ke stažení

Články

Netradiční řešení sanitace městské čtvrti Chytré Líchy

Při řešení byl kladen důraz na význam hledání trvale udržitelných a odolných řešení, která berou v úvahu ekologické, ekonomické a sociální aspekty, a to včetně adaptace na sucho a redukce uhlíkové stopy.

21. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak absurdní je splachovat pitnou vodou? Ne? My ano...

19. 11. 2023

Úprava dešťové vody na vodu pitnou

V areálu Sázava Logistics Park u dálnice D1 byla zprovozněna první a jediná úpravna dešťové vody na pitnou v České republice.

2. 11. 2023

Jak reálně přispět ke snížení potřeby pitné vody? Hlavně efektivně a bezpečně

Díky vyspělosti naší společnosti máme možnosti, jak se chovat šetrně a odpovědně k vodě, jakožto hlavnímu zdroji nutného k životu.

31. 10. 2023

Recyklace vyčištěných komunálních vod

Víte, kde by se dala využít recyklovaná voda? A jak vlastně vodu recyklovat? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem novém webináři

30. 10. 2023

Spočítali jsme, kolik je možné ušetřit při sprchování

Instalací výměníku ke sprchovým koutům nejen ušetříte peníze, ale chováte se i ekologicky, snižujete produkci skleníkových plynů, a to se počítá!

29. 9. 2023

Uhlíková neutralita, snižujeme produkci CO2 ... sprchové výměníky

I za takovou relativně běžnou a obyčejnou věcí, jako je sprcha, osprchování se teplou vodou najdeme spotřebu energie, a tedy i produkci CO2 na výrobu této energie.

19. 9. 2023

Hormony, pesticidy, antibiotika. Brněnští vědci vyvinuli technologii na čištění odpadních vod. Chybí ale legislativa.

Recyklace vody z čistíren je v jižní Evropě nebo v Izraeli běžná věc. Využívá se v průmyslu, zemědělství nebo i v domácnostech.

22. 8. 2023

Sprchové výměníky, které spoří peníze

V době turbulentních cen energií a stále vysoké inflace řeší většina lidí, jak nejlépe investovat svoje úspory.

15. 8. 2023

Recyklace vod ... aneb podzim 2022

Podzimní semináře – originální, čas šetřící forma, renomovaní přednášející, nejnovější informace a zkušenosti ze zahraničí, aktuální a kontraverzní téma.

22. 11. 2022

Recyklace odpadních vod v českých podmínkách

Příspěvek popisuje současný stav – věcný i legislativní co se týká problematiky recyklace vod.

8. 11. 2022

Recyklace vod v USA, Polygon recyklace vod

Následující přednáška pana RNDr. Mgr. Michala Bittnera, PhD. na téma recyklace vod vás nejprve zavede do Spojených států amerických, kde recyklace vody z odtoku z ČOV je zcela běžnou záležitostí.

4. 10. 2022

Recyklace odpadních vod, cíle udržitelného rozvoje a stav v České republice

Vodní zdroje představují zásadní předpoklad pro jakoukoliv činnost, a to nejenom z hlediska jejich dostupnosti, ale i jejich kvality.

21. 6. 2022

Realizace "recyklace odpadních vod z recyklace plastů"

Podívejte se na video z realizace "recyklace odpadních vod z recyklace plastů".

31. 5. 2022

Žďár začal recyklovat vodu z bazénů. Ušetří tak stovky kubíků i tisíc - iDNES.cz

Dosud končilo 50 kubíků použité „koupací“ vody o teplotě 28 stupňů ... je to v součtu skutečně výrazná úspora,“ uvedl starosta Martin Mrkos.

5. 4. 2022

Voda pro modro-zelenou infrastrukturu

Asi už se dnes všichni shodnou na tom, že je třeba bojovat proti tepelným ostrovům ve městech, protože mohou v blízké budoucnosti učinit města v letních dnech neobyvatelná.

23. 11. 2021

Žďár začne recyklovat vodu v bazénu, do kanalizace teklo 50 kubíků denně

Každý den, kdy je v provozu Relaxační centrum ve Žďáře nad Sázavou, skončí v kanalizaci padesát kubíků teplé vody z tamních bazénů.

15. 11. 2021

Recyklace vod z praní bazénových filtrů

Zásadní technologie pro úsporu vody, nákladů na její ohřev a zlepšení její kvality prakticky ve všech směrech s návratností investice od dvou let.

12. 10. 2021

Webinář "Recyklace bazénových a průmyslových odpadních vod"

Máme pro vás nový webinář na téma "Recyklace bazénových a průmyslových odpadních vod pomocí membránových technologií (bazény, průmysl)".

28. 5. 2021

Recyklace vod v průmyslu

O recyklaci vod v průmyslu se začala zajímat i Česká televize. Potěšilo nás, že nás oslovili a mohli jsme k tématu něco říct veřejnosti.

21. 5. 2021

strana: 1