čistírna odpadních vod AS-IDEAL PZV - hodnoty

 
předchozí | další

Vážení, nějak mi nekorespondují hodnoty, u ČOV AS-IDEAL PZV uváděné jako % účinnosti při zkoušce typu s hodnotami, které uvádíte jako obvykle dosahované, zejména se to týká například amoniakálního dusíku, kde uvádíte jako obvykle dosahovanou hodnotu 20 mg/l …
  • 31. 8. 2017  13:41
  • Pavel

čistírna odpadních vod AS-IDEAL PZV - hodnoty

Uvedené hodnoty nelze takto propojovat. V případě % se jedná o skutečnost dosaženou na zkušebně tj. skoro roční srovnání přítokových a odtokových hodnot, čemuž odpovídala zpravidla koncentrace v jednotkách a někdy i desetinách mg/l.

Hodnoty námi uváděné jako dosahované jsou pak hodnoty odpovídající požadavku vodoprávních úřadů. Důvod pro takový postup je chránit zákazníka před problémy. Uvedených 20 mg/l bude dosaženo i v případě nějaký menších krátkodobých problémů, a tak kontrola proběhne bezkonfliktně. Nebyl by problém garantovat nebo lépe prohlásit i podstatně nižší hodnoty, ale pak je nebezpečí, že je projektant použije v projektu a úředník v povolení k nakládání s vodami. Což sice bude hezké a působivé i z reklamních důvodů, ale následně to způsobí komplikaci zákazníkovi, pokud zrovna takové hodnoty na konkrétní lokalitě nedosáhne. Naším prvotním cílem, kterého výše uvedeným postupem chceme dosáhnout je proto to, aby v praxi měl zákazník co nejméně komplikací. Což považujeme za důležitější než prohlášení přehnaných a efektních garancí.
  • 31. 8. 2017  13:44
  • Ing. Karel Plotěný
předchozí | další

 
 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required