Keramické membrány

Kontaktní osoby

Ing. Aleš Černín, Ph.D.
Mobil: 601 156 991
E-mail: cernin@asio.cz

Vývoj kompozitních keramických membrán na bázi recyklovaných materiálů včetně jejich způsobu aplikace v oblastech čištění a recyklace průmyslových vod

Projekt „Vývoj kompozitních keramických membrán na bázi recyklovaných materiálů včetně jejich způsobu aplikace v oblastech čištění a recyklace průmyslových vod“ s pracovním názvem Keramtech je řešen s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu TRIO v letech 2017 – 2020.

Cílem projektu je vývoj integrovaných membránových technologií na bázi pokročilých keramických materiálů, připravených s využitím druhotných odpadních surovin, pro progresivní zpracování průmyslových odpadních vod s možností recyklace vod, zpětného využití cenných složek a potenciální rekuperace tepla. Hlavním výsledkem projektu jsou ověřené technologie výroby keramických membrán z recyklovaných materiálů a ověřené technologie aplikací a integrací mikrofiltrace a ultrafiltrace na vyvinutých keramických membránách do vytipovaných průmyslových odvětví, především strojírenství a automotive, sekundárně pak do prádelenského průmyslu, potravinářství a zpracovatelského průmyslu. Nabídkou keramických membrán OEM společnostem dojde k rozšíření výrobkového portfolia společnosti, nabídkou instalací na klíč se ASIO bude primárně orientovat na průmyslové zákazníky, kde recyklace vody, cenných látek a tepla bude zlepšovat ekonomiku výrob a přispívat k ochraně životního prostředí díky vypouštění vod s minimálním znečištěním.

Koordinátorem projektu je firma ASIO, spol. s r.o. Veřejná vzdělávací instituce je v tomto projektu zastoupená Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou v Ostravě.

 

 

Kontakty

ASIO TECH, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: 9nwzka6

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno
ID datové schránky: z9g8vaw

tel.: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz
 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required