Odstranění železa a manganu z vody

Photo: Odstranění železa a manganu z vody

Kontaktní osoby

Photo: Ing. Peter Putz
Ing. Peter Putz
Mobil: 601 358 362
E-mail: putz@asio.cz

Vyrábíme a prodáváme kompletní řešení pro odstranění železa a manganu z vody, určené k využití v domácnosti. Voda s vysokým obsahem železa a manganu zanáší potrubí, kazí spotřebiče a má nevyhovující barvu, zápach a chuť.

Ve všech případech zařízení připravíme na míru podle analýzy vaší vody. Pokud aktuální výsledky rozboru nemáte, zajistíme analýzu v rámci objednávky.

I když si zařízení můžete koupit a instalovat sami, doporučujeme naši kompletní dodávku na klíč, která zaručuje správnou montáž, zapojení i kompletní instrukce.

Jak zařízení funguje?
Odstranění železa a manganu z pitné vody probíhá vynuceným vysrážením a jejich následnou mechanickou filtrací. Jako filtr slouží válec naplněný oxidem manganičitým pod obchodním názvem Pyrolox. Ten srážení kovů urychluje a vodu tak čistí. Pro odstranění železa a manganu z pitné vody se také používá pískový filtr.

Úprava železité vody je samočinný proces, běžící čistě díky tlaku ve vodovodním řádu. Regenerace náplně válce a pískového filtru potom může být automatická (časové spuštění řídící jednotkou), nebo manuální pomocí ručního ventilu.

Jaké jsou požadavky na montáž na místě?
Velikost filtru a tím i rychlost filtrace je nutné spočítat individuálně podle lokálních obsahů železa, manganu a sirovodíku. Zařízení je prostorově nenáročný válec nebo krabice, která se standardně montuje do sklepa nebo technické místnosti. Napájení 230 V je potřeba v případě, že bude k proplachování pískového filtru využívána řídící jednotka. Pro odvádění vod z praní je taky třeba kanálek.

Jak se o zařízení starat?
Kapacita filtračního zařízení vychází z výpočtů a kvality vaší vody. Údržba spočívá proplachování zařízení od mechanických částit v komfortních časových intervalech, které se dozvíte během realizace.

Výhody, které získáte spoluprací s ASIO, spol. s r.o.
Díky dostatečné výrobní i personální kapacitě reagujeme na vaši poptávku nebo dotazy prakticky okamžitě. Využíváním zavedených a mnohokrát odzkoušených procesů a technologií šetříme váš čas i peníze

Další důležité informace
Zařízení samotné neslouží k úpravě surové vody na pitnou. Zpravidla je potřeba ho doplnit zařízením na chlorovou desinfekci. Zařízení má své limity výkonnosti pouze ekonomicky - při čištění vody, která je tak znehodnocená, že se to nevyplatí. Zařízení má předepsaný atest pro styk s pitnou vodou.

 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required