Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

Photo: Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

Kontaktní osoby

Photo: Bc. Václav Kučera
Bc. Václav Kučera
Mobil: 602 472 594
E-mail: kucera@asio.cz

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou výrobky pro komplexní řešení dešťových vod a šedých vod v domácnostech nyní až s 50% dotací "Dešťovka". Pokud žijete v Brně, můžete získat dokonce až 75% dotaci! Vyplňte prosím vstupní dotazník na základě, kterého Vám vyhotovíme nabídku šitou na míru vašemu objektu včetně zpracování odborného posudku.

AS-REWA je podzemní nádrž na vodu, která umožňuje komplexní řešení akumulace a využití dešťových vod. Primárně slouží k zachycení srážkové vody z okapů, ale podle potřeby může být využita i k recyklaci dešťové vody v domácnosti nebo na kropení zahrady. Akumulační nádrže lze použít také na regulovaný odtok dešťové vody z pozemku, který požadují předpisy.

Plastové nádrže na dešťovou vodu vyrábíme a prodáváme v několika základních variantách a v různých velikostech. Více o jednotlivých typech se dozvíte níže v textu nebo v prospektu. Cena nádrže na dešťovou vodu je proměnlivá a závisí na jejím objemu, více se dozvíte v ceníku níže. Se svými dotazy neváhejte kontaktovat našeho odborníka (mailem nebo telefonicky) nebo použijte přiložený poptávkový formulář. Rádi Vám pomůžeme vybrat vhodné řešení. 

Systém AS-REWA komplexně řeší využití a hospodaření se srážkovou vodou, která spadne na pozemek. Tuto dešťovou vodu je možné akumulovat a následně využívat v domácnosti. Sběr dešťové vody je vhodný zejména tam, kde při splachování WC nebo praní bez problémů nahradí pitnou vodu.

Celý systém využití srážkové vody v domácnosti tedy vodu zachytí, vyčistí od mechanických nečistot, akumuluje a přivede ke spotřebičům. Zároveň je třeba zajistit odtok přebytečné vody mimo systém a možnost doplnění pitnou vodou v případě období sucha.

I když je nádrž AS-REWA určena hlavně pro nakládání s dešťovou vodou, sofistikovaný systém může být s výhodou využit také na vyčištěnou šedou vodu a jiné aplikace.

nádrž na dešťovou vodu AS-REWA KOMBI + AS-RAINMASTER

Výhody nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

  • kompletní vyřešení akumulace a využití dešťových vod
  • velký výběr konstrukcí nádrží a technologického vystrojení
  • možnost individuálních rozměrů
  • kompletní poradenství při výběru, instalaci i použití

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou k dispozici v provedení plastovém samonosném, plastovém pro obetonování a dvouplášťovém pro vybetonování (označení PB), kde plast slouží k izolaci a beton zlepšuje nosnost konstrukce. Podzemní nádrže na dešťovou vodu AS-REWA jsou vyrobeny svařováním z konstrukčních prvků z polypropylenu a jeho kopolymerů lehčených nadouvadlem nebo z extrudovaných desek. Jsou vyráběny jako hranaté (označení ER) nebo válcové (označení EO).

Podle potřeb a podmínek na místě využití mohou být vybaveny:

hospodaření s dešťovou vodou v domě

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA Kombi

Jedná se o komplexně vystrojenou nádrž na vodu pro zachycení a využití dešťové vody. V jednom celku zajišťuje filtraci srážkové vody, její akumulaci, čerpání do rozvodu a doplňování pitné vody do systému v případě nedostatku srážek.

Nádrž AS-REWA Kombi je vybavena mechanickým filtrem AS-PURAIN (bez zpětné klapky), ponorným tlakovým čerpadlem pro distribuci dešťové vody a systémem pro přepojení na pitnou vodu v případě, že je v nádrži nedostatek vody dešťové. Automatické přepojení zajišťuje hladinový snímač, elektromagnetický ventil a řídicí jednotka, která v případě potřeby doplňuje vodu do nádrže a zároveň řídí čerpadlo pro využití dešťové vody. Systém dopouštění pitnou vodou splňuje požadavky dle ČSN EN 1717 a ČSN 75 5409. 

Prospekt s podrobnostmi i kontaktní osobu a poptávkový formulář naleznete na začátku stránky. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

nádrž na vodu AS-REWA Kombi

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA Eco

AS-REWA Eco v jednom celku zajišťuje filtraci a akumulaci srážkové vody.

Tento typ nádrže pro akumulaci dešťové vody je vybaven filtrem srážkové vody AS-PURAIN (bez zpětné klapky) a zklidněním proudu nátokové vody (stejně jako AS-REWA Kombi). Nádrž AS-REWA Eco je možné využívat jako akumulační nádrž mechanicky předčištěné dešťové vody nebo ji případně doplnit o zařízení AS-RAINMASTER, která umožňuje čerpání a rozvod dešťové vody z nádrže a v případě nedostatku dešťové vody automatické  přepojení na pitnou vodu tak, aby byla zajištěna distribuce vody v systému.

Prospekt s podrobnostmi i kontaktní osobu a poptávkový formulář naleznete na začátku stránky. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

nádrž na vodu AS-REWA Eco

Systém AS-REWA je ve variantách Kombi i Eco vybaven filtrem srážkové vody AS-PURAIN (bez zpětné klapky). Tento filtr díky promyšlené konstrukci využívá několika silných srážkových dní v roce na to, aby se sám vyčistil od zachycených nečistot. Oba systémy mají také uklidnění nátoku vody, takže se v nádrži nevíří usazenina ani při silných deštích, ani při nízké hladině.

Výhodou pro naše zákazníky je také kompletní dodávka - naše nádrže na dešťovou vodu jsou pro dosažení optimálních výsledků navrženy jako komplet z více komponent. Například čerpadla, která na základě vlastních zkušeností montujeme do systému AS-REWA Kombi, mají ochranu před chodem na prázdno.

Nádrž na dešťovou vodu - varianta AS-REWA GARDEN

Nová řada nádrží AS-REWA GARDEN velikostně odpovídá variantám AS-REWA Eco a AS-REWA Kombi, liší se pouze vystrojením. Je to ideální, ekonomická a komfortní varianta při využití srážkových vod na závlahu.

Na nátoku je osazen filtr hrubých nečistot AS-PLURAFIT s filtračním košem, díky kterému se do nádrže nedostanou nečistoty a údržba je tak jednodušší.

Pro čerpání vody obsahuje ponornou domácí vodárnu s tlakovým spínačem, nemusíte tedy při závlaze spouštět čerpadlo, pouze otevřete zahradní ventil a můžete zavlažovat. Čerpadlo je bezpečně chráněno proti chodu na sucho. Výtlak z nádrže je uzavíratelný a na zimu vypustitelný.

Celá jednotka je spolehlivá, kompaktní s jednoduchou instalací.

Doplňková zařízení

Jemný filtr

V případě mimořádných požadavků na kvalitu srážkové vody z hlediska obsahu mechanických nečistot je možné do systému zařadit jemný filtr. Filtr se řadí před nebo za čerpadlo nebo přímo do přívodu ke spotřebiči.

UV zářič

V případě mimořádných požadavků na kvalitu srážkové vody z hlediska mikrobiologického znečištění je možné do systému zařadit UV zářič pro dezinfekci srážkové vody. UV zářič se řadí před nebo za čerpadlo.

Schopnost současné akumulace a retence

U nádrží na dešťovou vodu se dá zkombinovat akumulace a retence v jedné nádobě, a šetřit tak jak potřebný objem, tak finance. Část objemu nádrže slouží pro akumulaci a zbytek na zdržení přívalového deště a ochranu stokové sítě proti přetížení. Regulace odtoku z retence může být provedena škrtícím otvorem nebo čerpáním pro případ, že výškové poměry nedovolí gravitační napojení na dešťovou kanalizaci. Velikost akumulačního objemu se navrhuje s ohledem na předpokládanou potřebu srážkové vody (závlaha, užitková voda, splachování WC, praní) – viz návrh nádrže na srážkovou vodu, retenční objem pak s ohledem na lokalitu, na celkový srážkový úhrn a odpovídající intenzity srážek a na citlivost lokality z hlediska ohrožení přívalovým deštěm. V nabídce ale naleznete široké spektrum velikostí akumulačního objemu, např. nádrže na dešťovou vodu 5 000 l, 6 000 l nebo 10 000 l. U tohoto řešení bohužel není vhodné použití filtru na dešťovou vodu AS-PURAIN. Jako mechanické předčištění slouží filtrační sety AS-PLURAFIT. S návrhem Vám rád pomůže náš technik.

               retence a akumulace v jedné nádrži              retence a akumulace v jedné nádrži

... přečtěte si také:

Proč se zabývat nakládáním s dešťovou vodou
Jak vybrat a kam umístit akumulační nádrž na vodu
Jaká je kvalita srážkové vody
Využití srážkové vody v domácnosti
Jak funguje samočistící filtr AS-PURAIN

Konstrukční varianty nádrží na vodu

Jednotlivé typové řady nádrží AS-REWA se vzhledem k dovolenému způsobu uložení a následnému zatížení liší svojí konstrukcí. Z hlediska statického dimenzování je možné rozlišit nádrže "samonosné", které po instalaci již není nutné staticky zajišťovat, a nádrže "nesamonosné", které je nutné dále na stavbě staticky zajistit.

AS-REWA Kombi

- válcová nádrž

- hranatá nádrž

AS-REWA Kombi hranatá

- dvouplášťová nádrž

AS-REWA Kombi dvouplášťová

- dvouplášťová nádrž do spodní vody

AS-REWA Kombi dvouplášťová do spodní vody

* válcová nádrž = průměr x výška bez vstup. šachty
  hranatá nádrž = délka x šířka x výška, výška bez vstup. šachty

AS–REWA ECO

- válcová nádrž

- hranatá nádrž

AS-REWA ECO hranatá

- dvouplášťová nádrž

AS-REWA ECO dvouplášťová

- dvouplášťová nádrž do spodní vody

REWA ECO PB/SV 

Vybrané reference

AS-REWA kombi 25 ER, město: Velká Bystřice (Čerozfrucht), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 25 ER, město: Praha (BD Černošice), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 EO, město: Canouan, Rep. St. Vincent and Grenadines, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 ER, obec: Olomučany (RD Mrázek), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 4 ER, město:  Praha (stavba Davle), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Kroměříž (RD), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Praha- (stavba Líšnice), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 5 ER, město: Hostavice (RD Bednář), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 ER, město: Most (RD Těšitelovi), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 ER, město:  Praha (RD Třebotov), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi 6 EO/PB/SV, město: Brno (koupací biotop Horní Heršpice), CZ, rok: 2014
AS-REWA ECO 5 EO, město: Praha (RD Jesenice), CZ, rok: 2014
AS-REWA ECO 3 EO, obec: Růžová u Děčína (RD Pavlú), CZ, rok: 2014
AS-REWA kombi  8 ER, obec: Slavkov u Opavy, (RD Frehár), rok: 2014

E-shop

Nádrž na dešťovou vodu AS-REWA

 

 


Chcete dostávat informace z oboru, pozvánky na akce, novinky a důležité informace? Přihlašte se!

required

required

required