Řešené projekty
Hygienizace kalu pro menší zdroje znečištění
Cílem projektu je ověřit 5 technologií hygienizace kalu cílených především pro menší zdroje znečištění v provozním měřítku, vyhodnotit jejich provozní a investiční náklady a účinnost inaktivace patogenů potřebnou pro prohlášení kalu jako hygienizovaného, kde využijeme subdodávkou služeb Státního zdravotního ústavu jako nejpovolanější instituce pro to, aby prohlášení byla validní.
víceIntegrace technologií recyklace vody a rekuperace tepla do jednoho funkčního celku
Cílem projektu je integrace technologií recyklace vody a rekuperace tepla do jednoho funkčního celku s vizí zjednodušení a optimalizace řízení obou procesů za účelem snížení investičních nákladů a zvýšení uživatelského komfortu obsluhy.
víceBazénové vody se slanou vodou
Projekt Bazénové vody se slanou vodou je zaměřený na management slaných vod, jejich čištění, úpravu a recyklaci. Cílem projektu je na základě vytvořené studie proveditelnosti kriticky zhodnotit potenciál navrženého technologického řešení v kontextu jeho komerčního uplatnění na českém i zahraničním trhu. Interní název projektu je S-AQUA z latinského salt aqua, tedy slané vody.
víceProvedení zkoušek biocharu pro jeho inovativní využití jako substrátu zelených parkovišť
Projekt posuzuje sorpční funkce strukturovaných substrátů. Zároveň testuje jejich únosnost v reálných podmínkách propustných parkovišť. Cílem projektu je získat optimální souvrství pro produkt AS-TTE, laboratorně ověřené sorpční vlastnosti a informace o chování parkovacího podloží pod různou úrovní podmáčení.
víceTechnologie pro úpravu dešťových vod v průmyslu
RAINOK - projekt "Technologie pro úpravu dešťových vod v průmyslu" řeší nalezení možností využití dešťové vody v průmyslových areálech a dále teoretický návrh technologického řešení čištění na požadovanou kvalitu vody. Název RAINOK vznikl z anglického slova RAIN (déšť) a OK.
vícePolygon recyklace vod
Cílem projektu je porovnat a kriticky vyhodnotit účinnost různých technologických prvků pro odstranění polutantů z odpadní vody pro její recyklaci.
víceAplikace membránové filtrace s in-line koagulací
Cílem projektu je mít informace a data k návrhu a provozování membránových filtrací s in-line koagulací v provozu.
víceCirkulární zemědělství
Projekt Cirkulární zemědělství zajišťuje rozsáhlé sloučení praktických řešení za účelem zlepšení současného koloběhu uhlíku, dusíku a fosforu v evropských zemědělských ekosystémech a příbuzných procesech pro produkci potravin.
víceUdržitelné získávání surovin a energie z odpadní vody
Cílem projektu jsou výměnné stáže doktorandů mezi pěti vědeckovýzkumnými institucemi, které jsou i příjemci grantu. Jedná se o VŠCHT Praha, německé RWTH Aachen, španělskou UPC Barcelona, belgickou Ghent University a TU Delft z Nizozemí.
víceStanovení návrhových parametrů denitrifikace s využitím nárůstových kultur sirných bakterií
Projekt je zaměřen na laboratorní ověření možnosti denitrifikace využitím biofiltru založeného na činnosti sirných bakterií.
víceVyužití ultrafiltrace a nanofiltrace při zpracování kapalného radioaktivního odpadu
Projekt „Využití ultrafiltrace a nanofiltrace při zpracování kapalného radioaktivního odpadu“ s pracovním názvem ULNARAW je řešen s finanční podporou Technologické agentury České republiky v rámci programu Théta v letech 2022 – 2024.
víceAplikace LCA analýzy ve vodním hospodářství
Projekt „Aplikace LCA analýzy ve vodním hospodářství“ č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0027733 je řešen s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci dotačního programu Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – Inovační voucher výzva VI.
víceAplikace inovované flotace ve vodním hospodářství
Prvním z cílů projektu je na základě dlouholetých zkušeností s aplikacemi flotace rozpuštěným vzduchem implementovat vybrané inovativní prvky do poloprovozní jednotky flotace o kapacitě 3 m3/hod.
více